Kapat

Egzersiz Yapıyorum; Ama Hala Kilo Veremiyorum, Neden?

Anasayfa HABER Egzersiz Yapıyorum; Ama Hala Kilo Veremiyorum, Neden?

Artık kilolarınızdan bıktınız ve onlara savaş açtınız. Egzersiz ile başlıyorsunuz, yoruluyorsunuz ama hala aynı kilodasınız. Çünkü haftalar sürse de bu egzersiz tek başına asla yeterli olmaz. Bir kere egzersizi nasıl yapıyorsunuz? Fazla kilolarınız neredeyse o bölgeyi çalıştıracak egzersizler yapmanız gerekir. Aslında bu kilo verme sürecinde egzersiz ana tema değil sadece destekleyicidir, öncelikle bunu bilerek başlayın. Peki neler yapmalıyız? İlk önce kabullenmeniz gereken bir şey vardır, bu süreç kısa bir süreç olmayacaktır ve sabır gerektirecektir.

Peki, Neden Egzersiz Yaptığımız Halde Hala Kilo Veremiyoruz?

Çünkü kilo vermek için egzersiz asla tek başına yeterli olmaz. Yeme alışkanlıklarınızı, uyku düzeninizi, içtiğiniz su miktarını bile değiştirmeniz gerekir.

Kilo Vermeye Karar Verdik

Yemek düzenimizi yavaş yavaş değiştirmemiz gerekiyor. Neden yavaş yavaş diyoruz? Çünkü birden düzen değiştirdiğinizde alışmanız da çok zor olacaktır ve doğal olarak da vazgeçmeniz. Yediğiniz ekmeği azaltın bir kere, yağlı şeylerden oldukça kaçının, sebze tüketin, meyve yiyin ama her şeyden az az yiyin. Akşam yemeğinde bir dilimden fazla ekmek yemeyin mesela. En az 2 litre su için gün içinde. Ve egzersiz ile de destekleyin. Ben çok fazla su içemiyorum diyorsanız suyunuzun içine limon atın, nane atın veya farklı meyveler atın böyle içmeye çalışın. (Buna detoks suyu da deniyor.) Yani iş sadece egzersiz ile bitmiyor.

Kilo vermeye karar verdiğinizde aslında hayatınızın düzenini de değiştirmeye karar veriyorsunuz. Hayatınızın düzeni derken, uyku düzeniniz, yeme içme alışkanlıklarınız, egzersizlerinizden bahsediyorum. Kolay bir süreç olduğunu kimse söylemiyor. Ama en sonunda kendinize olan özgüveniniz artacaktır ve kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Kendinizle barışın, hayatla barışın. Unutmayın sadece egzersiz yapmak yada sadece yemeklerinizi azaltmak sizi daha zayıf yapmaz.

 

Bir önceki yazımız olan D vitamini ile ilgili bilgilere ulaşmak isterseniz D Vitaminini Besinlerle Almak Mümkün mü? yazımızı okuyabilir ve paylaşımda bulunabilirsiniz.

“Egzersiz Yapıyorum; Ama Hala Kilo Veremiyorum, Neden?” üzerine 3 yorum

  1. Sumer Tekeli says:
  2. Kuzay Bayraktar says:
  3. Yasemin Akcam says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe