Kapat

En Sağlıklı Protein Kaynaklarından Biri: Tavuk Eti

Anasayfa Beslenme En Sağlıklı Protein Kaynaklarından Biri: Tavuk Eti

Sağlıklı beslenmenin temel taşlarından olan hayvansal proteinlerin başında yer alan tavuk eti hem az yağlı hem aminoasitler, vitaminler ve mineraller açısından zengin düşük maliyetli ve kolay ulaşılabilir olması ile tercih sebebidir. Diyet yemeklerinin de temel taşını oluşturmaktadır.

Vücutta yeni hücrelerin yapımında var olanlarında sağlıklı yenilenmesinde hayvansal proteinler büyük önem taşımaktadır. Özellikle genç nüfusumuz ve beslenmeleri düşünüldüğünde sağlıklı yeme içme ve gereği gibi besinlerden faydalanmak ve her ekonomik grubun beslenebilmesi için tavuk eti ve tavuk ürünlerine ulaşmak büyük önem taşımaktadır.

Hayvansal proteinler arasında hem yağ oranı düşük hem de içerdiği vitaminler ve minarelerce zengin ve ekonomik fiyatıyla tavuk eti beslenmemizde büyük yer teşkil etmektedir.

Sindirimi Kolay Olması Tercih Nedeni

Tavuk eti kolay sindirilebilir ve sağlıklı oluşu açısından da tercih edilmektedir. Ayrıca hazırlanması açısından Türk mutfağında sebze ve baharatlarla kolay uyum sağlamakta binlerce lezzetli ve besleyici yemekte yer almaktadır. Tavuk eti hamilelerin, çocukların ve yaşlıların, hasta ve özel beslenme programına ihtiyaç duyan rejim yapanların menülerinde de düşük yağ oranı ve zengin protein yapısıyla geniş yer almaktadır.

Sağlıklı beslenme programlarında B grubu vitaminlerince oldukça zengin yapısı, sodyum içeriğinin düşük olması özel programlar için tercih sebebidir. Hazmı oldukça kolaydır. Lifli yapısı ve düşük yağ oranı sağlıklı olmasını getirmektedir.

Tavuk eti çeşitli parçalardan ve çeşitten oluştuğundan aile içinde beslenme tercihleri farklı olan bireylere de kolayca hitap edebilmekte ve çocukların da severek tüketmesini sağlayabilmektedir. Yardımcı sebze, baharat ve soslarla mükemmel uyum sağladığından ve pek çok pişirme tekniğine uygun olması beslenme programımızda ağırlıklı olarak tercih etmemizi ve bolca sağlıklı tüketmemizi sağlamaktadır. Kaliteli ve ekonomik protein kaynağı oluşu genç ve çocuklarımızca beslenmelerinde tercih edilmektedir.

 

 

Afrodizyak etkisi yaratan besinlerden bahsetmiş olduğumuz ‘Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin‘ adlı yazımızı okuyabilir, istek ve önerilerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

“En Sağlıklı Protein Kaynaklarından Biri: Tavuk Eti” üzerine 19 yorum

 1. Birgen Baykara says:
 2. Tutkun Hulusi says:
 3. Imren Nazli says:
 4. Aytac Ozek says:
 5. Asli Yenal says:
 6. Yucel Basaran says:
 7. Hikmet Catli says:
 8. Nazan Dikmen says:
 9. Akkutlu Ciftci says:
 10. Aysin Karaduman says:
 11. Erkin Mumcu says:
 12. Erna Emin says:
 13. Beyza Yavas says:
 14. Osman Erden says:
 15. Kutsal Ataseven says:
 16. Ozum Arat says:
 17. Gullu Neyzi says:
 18. Yasemin Akcam says:
 19. Torkan Onan says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe