Kapat

Evimizdeki Eczane…

Anasayfa SAĞLIK Evimizdeki Eczane…

İnsanlar hastalandıkları zaman hemen ilaç içme eğilimindedir. İlaç sanki hastalığı hemen iyileştirecek gibi içilmektedir. Oysaki hastalığa yakalanma yolunda olan bir insan önce tedbirler almalıdır. Ev zaten bir nevi eczanedir. Doğal yollar ile iyileşmek ya da korunmak daha sağlıklı olmaktadır. Birçok ilaçtan daha faydalıdır. Mesela antibiyotik yerine sarımsak soğan ya da adaçayı tüketilmelidir. Vücut hiçbir hasar almadan dinç hâle gelmektedir. Ülkemizde yetişen tüm bitkiler vitamin açısından çok zengin olmaktadır.

Mesela balık tüketemeyenler için Omega3’ü keten tohumundan alınabilir. Herhangi bir hastalığı olan kişiler küçük bir araştırma yapmalıdır. Ondan sonra kendi için en yararlı bitki hangisidir. Hemen ona doğru yönelmelidir.

Fakat bir kere tüketilip iyileşmesi de beklenmemelidir. Düzenli olarak her gün tüketilmelidir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bitkilerinde fazlası zarar olmaktadır. İshal sorunu ile karşı karşıya kalan bir insan nar tüketiminde bulunabilir. Meyvelerin ve bitkilerin rolü hayatımızda çok büyük olmaktadır. Yeter ki; doğru ve düzenli bir şekilde tüketilmelidir. Doğru bir şekilde tüketilen her şey insana fayda vermektedir. Tabii ki; hastalığı olmayan bir insan önlem olarak kullanabilir. Vücut direncini arttırmaktadır. Yani çok çabuk bir şekilde etkisini göstermektedir.

Eğer hastalığa yakalanan bir insan öncelikle doktora görünmelidir. Çünkü teşhis çok önemlidir. Teşhis koyulduktan sonra kendine uygun olan her şeyi tüketebilmektedir. Sağlıklı yaşam isteyen her birey evdeki eczaneden yararlanmalıdır. Devamlı ve sürekli faydalanılırsa hatta hasta olma ihtimalini bile ortadan kaldırmaktadır. Vücuttaki her eksikliği giderecek bir bitki ve meyve bulunmaktadır. Önemli olan bunlar hakkında sağlam bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Doğru ve güvenilir yerlerden araştırmalar yapılmalıdır. Kansere karşı koruyucu bitkiler bile bulunmaktadır. Kısacası çözüm kendi elimizin altındadır. Yeter ki; zamanında korunmayı bilelim.

 

Kan şekeri ve buna uygun beslenme hakkında yazmış olduğumuz ‘ Kan Şekeri Dengesini Bozan Yiyecekler’ adlı yazımızı okuyabilir, bize sosyal medyadan da destek verebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap

“Evimizdeki Eczane…” üzerine 4 yorum

  1. Karakalpak Caglayan says:
  2. Idil Altan says:
  3. Derin Sezgin says:
  4. Seckin Gulpinar says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe