Kapat

27 Kiloyu Nasıl Vermişti?

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ 27 Kiloyu Nasıl Vermişti?

Fazla kilolu ünlülerin yoğun olarak tercih ettiği mide küçültme ameliyatları çok başarılı sonuçlar veriyor. Bunlardan bir tanesi de Fatih Ürek örneğidir.  Fatih Ürek operasyon sonrası şu bilgileri vermişti: “ Geçirdiğim operasyonun komplikasyonlarından biri olan “Mide Kaçağı” bende de yaşandı. Bu kaçağı kontrol altında tutmak ve tamamen kapanması için belli bir zaman tedavi altında kaldım. Tedavim devam etmekte olup operasyon sonrasında 27 kilo verdim. Şu an gayet iyiyim ve şeker hastalığım yok oldu. Bu süreç elbette ki çok kolay geçmedi  ama sağlığımda her geçen gün daha iyiye gidiyor.”

5265

Tüp mide ameliyatında laparoskopik yöntemle midenin önemli bir bölümü alınarak küçültülüyor. Bu sayede gıda alımı kısıtlanıyor. Tüp mide operasyonu dünyada fazla kilo giderici cerrahi olarak en çok tercih edilen yöntem olarak gündeme oturmuştur.

5265

Tüp mide ameliyatları son derece başarılı sonuçlar doğuruyor. Ameliyattan 5 yıl sonra kişiler fazla kilolarının yüzde 50-55’ini kaybediyor. Yeniden kilo alma ihtimali ise yüzde 20-25 lerde. Obez derecesinde kilo alma sorunu ise son derece düşük ve yüzde 2’ler düzeyinde seyrediyor. Cerrahi operasyon sırasında ölümcül risk ise yüzde 0,2.
Tüp mide operasyonu  sayesinde obeziteden sıyrılabilirsiniz. Şayet bu konu sizi ilgilendiriyorsa aşırı kiloluysanız hemen bir obezite cerrahisi uzmanıyla görüşmenizde fayda var.

 

Bir önceki yazımız olan Sıfır Beden Mi Aşırı Özgüven Mi? başlıklı makalemizde Tess Holiday hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg