Fazla Kiloların Sebebi Midenin Beyni!

Fazla Kiloların Sebebi Midenin Beyni!

Beslenmemizde hafif yiyeceklerin tüketilmesi, vücudumuzu rahatsız etmez. Günlük kalorinin tüketilmesi ve öğünlerin düzenli alınmasıyla vücudumuz yorulmaz.

Vücudumuz çocukluktan itibaren beslenmemizle, tüm yaşamımıza etki edebilecek oluşum içindedir. Hayatın her daimin de yenilen yiyeceklerin bir sonra ki güne vücudumuzu etkileyebileceği bilinmelidir. Günlük yaşamda acıktığımızı nasıl anlarız? Sorusuna verilecek cevap midemizden mi? Sorusuyla karşılık bulabilir.

Sabah kahvaltı ettiğimizde acıktığımız dan yaparız. Aslında midemiz dolduğunda doyduk deriz.

fazla-kilolarin-sebebi-midenin-beyni

Yakın zamanda Fransız ve Alman Bilim adamlarının yapmış oldukları çalışmalarda çocukken yağlı ve şekerli yiyecekler sindirim sisteminin içindeki sinir uçlarına zarar verdiğini açıklamışlardır. Demek ki her geçmiş dönemlerde de aldığımız gıdalar vücudumuzu etkilemekte ve gelecekte vücut özelliklerimiz beslenmemize göre şekillenmektedir.

Yapılan çalışmalarda ayrıca şekerli ve yağlı yiyeceklerin ikinci beyin diye nitelenen karın bölgesini kötü etkilediğini ortaya çıkarmıştır. Bazı bilim adamları deneylerinde fareleri obez haline getirmiştir.

fazla-kilolarin-sebebi-midenin-beyni

Bazı bilim adamları ise dengesiz beslenmeyle sindirim borusunun yetişkinlik durumuna alışamadığını dile getirmiştir. İkinci beynin ayrıca tokluk hissinin engellenmesini sağladığını ve daha çok besin alınmasını isteğini artırdığını dile getirmişlerdir.

Bu araştırmalar obezitenin daha geniş kavramda araştırılması için yön göstermiş, daha geniş açıdan şişmanlık ve obezite konusunda farkındalık yaratmaya sebebiyet vermiştir. Bu yüzden çocukluktan başlayarak, yetişkin döneme kadar yiyecek ve içeceklerimize dikkat etmemiz gerektiğini vurgulamamız gerekmektedir.

fazla-kilolarin-sebebi-midenin-beyni

Sindirime bağlı hastalıkların önlenmesi açısından dünyada araştırmalar ve çalışmalar hızla devam etmektedir. Toplumdaki hastalıkların çoğunun beslenmeye bağlı olduğunu çeşitli çalışmalar yapan bilim adamları her geçen gün dile getirmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Yağ Yakımı Ve Yürüyüş başlıklı makalemizde Yürüyüş ile Yağ Yakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Emine Bayraktar Aba Emine Bayraktar Aba Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar