Gece Yenilen Meyveye Dikkat !

Gece Yenilen Meyveye Dikkat !

Gece vakti yemek yeme alışkanlığından hemen kurtulmamız gerekir. Gece geç vakit yemek yemek ve meyve tüketiminin vücut sağlığımız için çok tehlikeli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Mehmet Demirci, meyvede bulanan fruktoz denen şekerin kana daha kolay geçtiğini belirtti.

gece-yenilen-meyve-ye-dikkat
Normal şartlarda her kesin akşam yemek yemenin ne kadar tehlikeli olduğunu bildikleri halde hala bu alışkanlıklarına devam ediyorlar. Prof. Dr. Demirci, geç vakit yemek yemenin ne kadar tehlikeli olduğunu dile getirerek “her kesin hem fikir olduğu konu gece yemek yemenin ne kadar tehlikeli olduğunu bildiği, halde insanlar hala gece saat 6-7 den sonra yemek hala yemeye ve meyve tüketmeye devam ediyorlar.

gece-yenilen-meyve-ye-dikkat

Eğer yatmadan önce meyve tüketirlerse yedikleri meyvenin içerisinde bulunan fruktoz dediğimiz şeker var. Bu şeker yağa dönüşüp kana karışması çok kolay olmaktadır.

O yüzden insanların bilinçsizce yaptıkları bu yemek yeme alışkanlıklarının onların şişmanlık ve obeziteye neden olabilir. Geç saatlerde meyve tüketiminden vazgeçilmeli erken saatlerde tüketilen meyve ise bir porsiyonu geçmemelidir.

gece-yenilen-meyve-ye-dikkat

Porsiyon denince hemen aklımıza porsiyona kaç meyve girer sorusu gelir ve biz bir tabağın mesela 4-5 elma koyarız ama normal de porsiyon demek mesela bir tabağın içerisinde 6-7 tane çilek, orta boy bir elma demektir.

Biz bunlara dikkat eder isek yediğimiz meyveler bize zarardan çok fayda sağlayacaktır.
Geç vakit yemek yeme ve meyve yeme alışkanlığımızdan hemen vazgeçmek zorundayız.

Meyve tüketmek istiyorsak şayet yemekten 3 -4 saat sonra tüketmenin bir mahsuru yok ama yine gece tüketilmemesinde fayda vardır” dedi.

Obeziteye ve şişmanlamaya zemin hazırlamak istemiyorsak kesinlikle bu yemek alışkanlığına dikkat etmemizde fayda vardır.

 

Bir önceki yazımız olan Çay Tüketimi Ve Diyabet başlıklı makalemizde Çay Tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Emine Bayraktar Aba Emine Bayraktar Aba Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar