Kapat

Genlerden Kaynaklanan Kilo Sorunlarınız Mı Var?

Anasayfa BESLENME Genlerden Kaynaklanan Kilo Sorunlarınız Mı Var?

Kilo problemi yaşayan birçok insandan ‘benim kemiklerim iri’ ,’genlerden kaynaklanıyor’ ,’su içsem yarıyor’ tarzı sözleri duymaktayız. Bunlar kilo almada yada kilo verememe de ne kadar etkili ?

Kilo Vermeye Çalışırken Daha Çok Kilo Mu Alıyorsunuz?

Bunları söyleyenlerin % 80 i metabolizma sorunu yaşayan ve rahatına düşkün insanlarken , % 20’si de kendisine güvenmeyen bahanelerin arkasına saklanan insanlar oluşturur. Bir türlü gelemeyen o Pazartesi  diyetleri, ekmek yemiyorum kilo alıyorum, spor yaparken çok fazla yoruluyorum..

genlerden-kaynaklanan-kilo-sorunlariniz-mi-var

‘Su, Doğal Yoğurt, Yeşil Çay‘ Üçlüsü

Bu söylediklerinizi bir kenara atıp tek yapmanız gereken şey yağlı gıdalardan uzak durmakla başlamak. Yağı sofralarınızdan çıkartmak onun yerine bolca doğal yoğurt tüketmek, düzenli olarak erkeklerde 3-4 litre, kadınlarda 2-3 litre olmak üzere su tüketimiyle de bu sorunlardan kurtulmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanında yeşil çay uzmanların çok üzerinde durduğu kilo vermede etkili doğal içeceklerdendir.

Canınız börek mi istedi bunu kıymalı, pastırmalı değil de az yağlı olacak şekilde örneğin ıspanaklı yapabilirsiniz. Her şey sizin elinizde sağlığınızı korumak için, kilolarınızdan kurtulmak için çok sevdiğiniz fakat sağlıklı olmayan yiyeceklerden uzak durmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Günümüz Gençliği Ve Fast Food! başlıklı makalemizde Çin Tuzu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg