Kapat

Göbek Yağları Neden Oluşur?

Anasayfa SAĞLIK Göbek Yağları Neden Oluşur?

Göbek Yağları Neden Oluşur?

Göbek bölgesinde oluşan yağ tabakalarının en önemli nedeni, sabah öğünlerine ayrılmayan vakittir. Kimi zaman gereksiz gibi görünse de vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli besinler, sabah saatlerinde yapılacak doğal bir kahvaltıdır.gobek-yaglari-neden-olusur

Göbek Yağlanmasını Önlemede Sabah Kahvaltısının Rolü

Araştırmaların sonucunda, sabah kahvaltısını ihmal eden ya da kahvaltıda gerekli besin maddelerini tüketmeyen insanlarda obezite riskinin daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Kahvaltı yapılmamasının sonucunda vücutta uzun süreli açlık hissi oluşur, vücudun ihtiyacı olan besin maddeleri alınmamış olur. Bu da gün içerisinde konsantrasyon ve dikkat eksikliğine yol açar.

gobek-yaglari-neden-olusur

Göbek Yağlarını Önlemek için Yapılması Gerekenler

Bir önceki günün yorgunluğunu, enerji kaybını üzerinizden atabilmek ve sağlığınızı koruyabilmek için sabah kahvaltısı en büyük fırsattır. Vücudun dengesini sağlamak için ise yiyecekleriniz arasında yeşil sebzeleri, süt ürünlerini bulundurmayı ihmal etmeyin. Güne enerji veren yiyeceklerle başlamak, gününüzün de güzel geçmesi için güzel bir adım olacaktır.

gobek-yaglari-neden-olusur

Sadece sebzeler değil aynı zamanda çekirdekli besinlerden de faydalanmanız vücudunuzun protein ve kalsiyum ihtiyacına da yanıt verir. Bu konuda oldukça zengin öğelerle donatılmış olan kendi kültürümüze ait Türk kahvaltısından yararlanabilirsiniz. Bunun dışında piyasadaki mevcut kahvaltılık gevrekleri tek başına değil, normal kahvaltı masanızdaki diğer besin maddeleriyle beraber tüketmeniz, sağlığınız açısından faydanıza olacaktır. Ayrıca gün içerisinde olabildiğince sportif aktivitelere katılmanız, hem göbek yağlanmasının önüne geçecek hem de sağlıklı bir hayata kavuşacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Yürümenin Zayıflamada Ki Etkisi Nedir? Nasıl Yürüyerek Spor Yapılır?  başlıklı makalemizde Yürüyerek Nasıl Spor Yapıldığını ve Yürümenin Ne Kadar Faydalı Olduğu hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Facebook İle Yorum Yap

“Göbek Yağları Neden Oluşur?” üzerine 5 yorum

  1. Narin Tekeli says:
  2. Hande Yetis says:
  3. Begum Demirel says:
  4. Sule Dalkilic says:
  5. Hasret Kocer says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe