Kapat

Göbek Yağlarıyla Başa Çıkma Metotları

Anasayfa SAĞLIK Göbek Yağlarıyla Başa Çıkma Metotları

Fit bir vücuda sahip olmak çoğumuzun hayalidir. Günümüzde birçok insan aşırı kilon nedeniyle sağlıklarından ve görünümlerinden endişe duymaktadır. Beslenme alışkanlıkları kaynaklı oluşan özellikle göbek yağları zamanla rahatsız edici bir hal almaktadır. Bu rahatsızlıklardan kurtulmak, fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için öncelikli yapılması gereken şey tabii ki de spor.

Göbek yağları için gereken spor egzersizleri cardio egzersizleridir. Ayrıca bu egzersizlerin devamı olarak her gün belli sayıda mekik çekmek karın kaslarınızı ortaya çıkaracaktır.

gobek-yaglariyla-basa-cikma-metotlari

Vücudun hantal ve sağlıksız bir hale gelmesine neden olan bu aşırı kilo hali günümüzde birçok insanın baş etmeye çalıştığı bir durum halini aldı. Sağlıksız beslenme ve spor yapmama gibi nedenlerle özellikle göbek bölgesinde göbek yağları oluşmaktadır ve zamanla rahatsız edici bir hal almaktadır. Bu rahatsızlıklardan kurtulmak, fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için öncelikli yapılması gereken şey tabii ki de spor.

gobek-yaglariyla-basa-cikma-metotlari

Göbek yağlarından kurtulmak için her gün düzenli bir şekilde yapmanız gereken spor egzersizleri mevcuttur. Her gün düzenli olarak yapmanız gereken bu egzersizleri yapmak için önce vücudu ısıtmak gerekir.

Vücudu ısıtmadan yapılan egzersizler faydalı olmayacağı için egzersiz öncesi 10-15 dk. lık bir koşu ile vücut ısıtılır. Sonrasında giderek sayısını arttıracağımız mekik hareketi, ayakta dik bir pozisyonda iken yapılan sağa sola esneme hareketi, ayaklar havada bir halde mekik çekme hareketi ve yüzüstü uzanıp kolları ve bacaklar v şeklinde açarak aşağı yukarı doğru hareket etme egzersizleri yapılabilir. Bu egzersizler her gün düzenli bir şeklide yapıldığı takdirde göbek yağları kısa sürede vücudunuzdan yok olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Bahar Geldi Zayıflamam Gerek Mi Diyorsun? başlıklı makalemizde Yaz Geliyor Nasıl Zayıflayabilirsiniz?hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg