Kapat

Günde 7 Tatlı Kaşığından Fazla Şeker Tüketilmemeli

Anasayfa Beslenme Günde 7 Tatlı Kaşığından Fazla Şeker Tüketilmemeli

7 tatlı kaşığı aslında çoğu tatlılarda veya pastalarda bile kullanım için oldukça fazla gelen bir miktardır. Fakat bu noktada sadece gün içerisinde tükettiğiniz bir kutu gazlı içecekte 7 tatlı kaşığından daha fazla şeker oranı bulunmaktadır.

Şekerin sağlığımız için oldukça zararlı olduğunu ve birçok rahatsızlığı da tetikleyen ögeler arasında yer aldığını bu alanda uzman olan doktorlar belirtmektedirler.

Bunun için de sizlerin ihtiyacı olan ve günlük için tüketmeniz gereken şeker oranı gün içerisinde aldığınız kalori miktarı ile orantılı olması gerekmektedir.

gunde-7-tatli-kasigindan-fazla-seker-tuketilmemeli

Bunun için de almış aldığınız günlük kalorinizin an fazla %5’i kadar bir şeker tüketmeniz vücudunuz için yeterli olan bir şeker oranıdır.

Şekerin özellikle obezite rahatsızlığını oldukça hızlı bir şekilde tetiklemesi ve buna bağlı olarak diğer hastalıklarının da meydana gelmesini hızlandırması şekeri hayatınızdan olabildiğince uzaklaştırmanız ve mümkün olduğunca şeker kullanmamanız için yeterli sebepler arasında yer almaktadır.

gunde-7-tatli-kasigindan-fazla-seker-tuketilmemeli

Özellikle şeker kullanımı için ölçümleri çay kaşığı ile yapmanız en fazla iki kaşıktan fazla şeker tüketmemenizde sağlığınız için en uygun şeker oranıdır.

Özellikle İngiltere gıda endüstrisi yaptığı açıklama ile şeker oranının oldukça azaltılması ve mümkün olduğunca gazlı içecekleri tercih etmemeniz yönünde duyurular yapmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan İnternet Üzerinden Satılan Zayıflama Çaylarına Dikkat! başlıklı makalemizde Zayıflama Çayları hakkında bilgiler verilmektedir.

“Günde 7 Tatlı Kaşığından Fazla Şeker Tüketilmemeli” üzerine 1 yorum

  1. Ceyiz Ozen says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe