Her Diyet Size Uygun Değildir!

Her Diyet Size Uygun Değildir!

Sağlıklı beslenme dediğimiz zaman hepimizin aklına hemen çok uzun yaşam geliyor. Bizim asıl uymamız gereken konu sağlıklı yaşam dediğimiz zaman kaliteli bir yaşam olmak zorunda.

Biz kilolu insanların nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda sürekli açıklama yapan doktorlar bizlere hep farklı bir bilgiler vermekte her kes kendi alanında bizlere bir şeyler anlatmaktadırlar.

her-diyet-size-uygun-degildir

Bizlerin asıl yapması gereken ise bizlerin uzmanların dediklerine dikkat etmemiz ve kendi yaşam şeklimizi daha kaliteli bir hale getirmemizdir.

Bilinçsizce tükettiğimiz besinlerin bizleri ne kadar tehlikeye soktuğunu bilmek ve tükettiğimiz gıdalara daha dikkatli bir şekilde yaklaşmalıyız.

her-diyet-size-uygun-degildir

Her türlü hastalığın kilo ile ilgili olduğunu söyleyen uzmanlar daha dikkatli bir beslenme içerisinde olmamız gerektiğini hazır tüketimden hemen kendimizi geri çekmemiz gerektiğini vurgulayıp duruyorlar.

Besinlerinde aşırı tüketimde insan sağlığına zarar vereceğinin bilgisini veren uzmanlar bilinçsiz bir şekilde tüketim yapmak yerine her besini belli ölçülerde kullanmamız gerektiğini söylüyor.

her-diyet-size-uygun-degildir

Dengeli ve sağlıklı beslenmek demek bizlerde oluşabilecek hastalıklardan uzak durmak demek olduğunu unutmamak gerek.

Beslenme alışkanlıklarımızda genlerimizin çok etkisi olduğunu söyleyen uzmanlar herkes kendi yaşam şekline, beslenme alışkanlığına göre yemek tüketmek zorundadır diyorlar.

her-diyet-size-uygun-degildir

Bağışıklık sistemimiz çöktüğü zaman nasıl bir tehlike ile karşı karşıya kaldığımızın bilinmesi çok önemli.

Her okuduğumuz her gördüğünüz diyet programını uygulamayın kendi vücut yapınıza göre belirlenen diyet sizler için en önemli olan diyettir.

 

Bir önceki yazımız olan Güzel Giyim Bir Sanattır! başlıklı makalemizde Kilonuza Uygun Giyinmek hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Emine Bayraktar Aba Emine Bayraktar Aba Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-08-25 11:42:42
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar