Kapat

Her Şeyin Çoğu Zarar!

Anasayfa SAĞLIK Her Şeyin Çoğu Zarar!

Kilo alımında en büyük etkenlerden biri olarak hareketsizlik diyor uzmanlar ve bizlerin hiç hareketi sevmediğimizi sürekli oturmak zorunda kaldığımızı belirtiyorlar.

Özellikle ev hanımlarının hiç hareket etmediklerine değinen uzmanlar hareketsiz kalan bünye artık kilo almaya aday bir bünye olarak karşımıza çıkıyor dediler.

her-seyin-cogu-zarar

Gerçekten biz kilolu insanlar hiç hareket etmeyi sevmiyoruz. Oysa günde yapacağımız bir saatlik yürüyüş ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı beklide bizim sorunlarımızı tümden ortadan kaldırmaya yetecektir.

Hiç zamanımız yok diyen biri için bile yapabileceği bir hareket kesin vardır. Asansör kullanmak yerine merdivende yürümek gibi. Yediğimiz besinleri çok iyi seçmek ve sağlık açısından bizlere nasıl bir yarar sağladığını bilmek zorundayız.

her-seyin-cogu-zarar

Her besinden fazla tüketmede bilinçli bir şekilde yapılan tüketimin insan sağılığına hiçbir zararı olmadığını aksine çok tüketilen ve faydalı diye aşırı tüketilen gıdaların insanları daha çok etkilediğini söylüyorlar.

Her şeyin çoğunun zarar olduğunu söyleyen uzman hekimler zayıflama çaylarının bile çok tüketildiği zaman kaslar üzerinde olumsuz etkileri olduğunu söylemişler.

Fazla tüketilen bitkilerin bile insan sağlığına son derece zarar verdiğin baş dönmelerine mide bulantılarına neden oluyor.

her-seyin-cogu-zarar

O yüzden bizlerin her besini zamanında ve yerine göre belli bir ölçüde kullanmamızda fayda vardır. Bilinçsizce tükettiğimiz her gıdanın bizlere aşırı bir şekilde zarar vereceğini unutmadan hareket etmek zorundayız.

Sağlıklı olmak için bilinçsizce hareket etmekten kaçınmak zorundayız.

 

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç Ve Dukan Diyeti! başlıklı makalemizde Dukan Diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg