Kapat

Herkesin Diyeti Kendine

Anasayfa DİYETLER Herkesin Diyeti Kendine

Diyet yapmaya karar verdiniz ama bu kadar çok diyet arasından da bir türlü hangisi olduğuna kara veremediniz öyle değimli. Unutmayın ki diyet demek aç kalmak demek değildir.

Diyet demek daha sağlıklı bir şekilde beslenmek demektir. Öyle her gördüğünüz her okuduğunuz diyet sizlere uygun bir diyet şekli değildir.

herkesin-diyeti-kendine

Uzmanların görüşlerine göre her kes kendi vücut endeksini ve yağ oranını hesaplayarak bir diyet programı seçmeli kendisine.

Bizler ise bu diyet daha çok kilo verdiriyor mantığı ile hemen yapmaya kalkıyoruz. Diyet demek vücuttaki yağları orantılı şekilde enerjiye dönmesini sağlamak demektir.

Çabuk kilo verdiniz diye hemen diyeti bırakmaya kalkar iseniz verdiğiniz kiloları da geri alabileceğinizi aklınızdan çıkartmayın.

herkesin-diyeti-kendine

Sizler en güzeli uzaman bir diyetisyenden öneri alarak bu işe başlayın. Sizlerin vücudunuzda bulunan yağ miktarını bilmesinde fayda var. Kan tahlillerinizi yaptırın diyor uzman görüşler.

Herkesin söylediği diyet programına uymayın diyorlar zira herkesi kendi beden dili var bir başkasına iyi gelen diyet sizlere uymaya bilineceği söyleniyor. Hele de obez kişilerin asla zayıflama ilacı kullanmamalarını istiyorlar.

herkesin-diyeti-kendine

Bu ilaçların zayıflama yönünde insan üzerinde faydadan çok zarar verdiğini söylen uzman hekimler obez kişilerin daha fazla ve hızlı bir şekilde kilo aldıklarını her zaman vurguladıklarını söylüyorlar ve kesinlikle kendi başınıza zayıflamaya kalkışmayın diye de ekliyorlar.

Kendinize iyilik yapar iken daha fazla kötülük yapmayın.

 

Bir önceki yazımız olan En Rahat Spor Şekli Yürüyüş! başlıklı makalemizde Yürüyüş ile Spor Yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg