Kapat

Hızlı Kilo Vereceğim Derken Sağlığınızdan Olmayın!

Anasayfa DİYETLER Hızlı Kilo Vereceğim Derken Sağlığınızdan Olmayın!

Sinsi tehlike kapıda, fazla kilolar ile gelen sinsi hastalıklar en çok kilo vermeye başlanan evrelerde ortaya çıkıyor. Uzmanlar ölüm tehlikesi konusunda uyarıyor.

Gelişen teknoloji ile insanlar artık daha hareketsiz daha durağın hayatlar yaşamaya başlamış durumda. Durum böyle olunca hareketsiz yaşam, insan bedeninde fazla kiloları da birlikte getiriyor. Fakat bu kilolar sadece hareketsiz yaşama bağlanamayacak kadar geniş bir kaynaktan beslenmekte. Zira dengesiz beslenme işlenmiş gıdalar aşırı şekerli içecekler fazla kilolar için birçok alanı beraberinde getiriyor.

hizli-kilo-verecegim-derken-sagliginizdan-olmayin

Yapılan araştırmalara göre Amerika’da her dört kişiden ikisi fazla kilodan şikayet etmekte durum. Ülkemizde bu kadar ciddi boyutta olmasa da tehlike çanları ülkemiz içinde çalmaya devam ediyor.

Kilo aldıktan sonra yapılan en büyük hata hızlı kilo vermek olarak bilinen yanlış ve sağlıksız diyetlere başlanması.  ‘Zira hızlı kilo verenleri bekleyen tehlikeler nelerdir?‘ sorusunu son günlerde sıkça duymaya başladıklarını söyleyen diyetisyenler durumu kısaca özetlemek gerekirse hızlı verilen kilolar daha hızlı olarak geri alınacaktır yapılması gereken spor dengeli beslenme ve buna ek olarak günlük tutulması gereken kalori hesabı ile yapılması en doğru olarak cevaplandırıyor.

hizli-kilo-verecegim-derken-sagliginizdan-olmayin

Ayrıca hızlı kilo verme vücutta aniden su kaybına yol açacağından dolayı vücudun halsizlik ve yorgunluk daha yoğun olarak hissedeceğini bunun da ani tansiyon düşüşleri sebebiyle ciddi problemlere yol açabileceğini açıklamış durumdalar. Tansiyon hastalıkları beyin kanaması kalp krizi ve damar yolu rahatsızlıklarını hatta körlüğü tetiklediğini de uzmanlar ayrıca hatırlatıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Spor Yapmadan Zayıflamak Mümkün mübaşlıklı makalemizde Spor Yapmanın Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg