Kapat

İkinci Hayata Adım Adım.. Emine Bayraktar Aba’nin Başarı Hikayesi

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ İkinci Hayata Adım Adım.. Emine Bayraktar Aba’nin Başarı Hikayesi

Hayata 5 kilo ile gözünü açıp 120 kiloya ulaşan bir insanın yani benim hikayem .Aslında hepimizin hikayesi aynı sadece oyuncular ve mekanlar farklı.

Yaşanan sıkıntılar sorunlar aynı 5 kilo doğmuşum o zaman 5 kilo olan bir bebek çok sevimli ve tatlı oluyor yani insanların değimiyle tam ısırmalık . 🙂

O dönemde kilo problemi olarak görünmüyor tabii ki sadece sevimli oluyor peki ya sonra ? 10 yaşıma kadar normal kiloyla geldim.

10 Yaşındayken çok büyük bir trafik kazası geçirdik sol dizim kırıldı ve tam 2 sene boyunca hastahaneye ve yatağa bağlı bir şekilde yaşadım.

İlaçlar ameliyatlar derken hareket eksikliğinden dolayı kilo alımı başladı ve beklenen son 14 yaşında 44 beden giyen bir insan oldum.

Sürekli annem,den şu cümleleri duyardım ekmek yeme az yeee laf aramızda ağlayarak sofradan çok kalkmışlığım var.

Evet annem benim iyiliğim için söylüyordu ama o zamanlar bu bana iyilik olarak gelmiyordu çünkü doymuyordum aç kalıyordum .

İnsanlar kiloma laf etseler de alay etseler de gülüp geçiyordum yanlarında sonra bir köşeye geçip ağlıyordum.

ikinci-hayata-adim-adim

Her pazartesi sabahı rejime başlayıp akşamı bitiriyordum zaman geçti geçen zamanla beraber tabiki kilolar arttı sanırım en kötü geçirdiğim dönem genç kızlık dönemim idi.

Yaşıtlarım gezip tozarken ben genelde evde vakit geçirirdim iş hayatından bahsetmiyorum bile hani derler ya insanın içi güzel olsun dış görünüş önemli değil diye hah işte o dünyanın en büyük yalanı.

İş hakkında ne kadar tecrübeli olsanız da olmaz dış görünüşe bakılıyor ve ilk duyduğum cümle bize aktif
eleman lazım oluyordu.

Yani kilolusun fazla hareket edemezsin çalışamazsınız kibarcası senin tecrüben de bilginde boş oluyor Yani DIŞ GÖRÜNÜŞ ÖNEMLİ DEĞİL ÖNEMLİ OLAN İÇ GÜZELLİĞİ lafı külliyen yalan.

ikinci-hayata-adim-adim

İş hayatında da kilom yüzünden çok sıkıntı çektim ve 22 yaşında 100 kiloyu gördüm. Evlendim ve hamilelik sürecinde 100 olan kiloma bir 17 kilo daha ekledim.

Doğumdan sonra zayıflamaya karar verdim bir ilaç duydum aman Allah’ım 1 ayda tam 8 kilo verdiriyor
dediler hemen aldım kullanmaya başladım.

Süper bir şeydi ilk hafta 3 kilo verdim tamam dedim bu sefer oldu ben bu işi başaracağım kilo vereceğim 2. hafta ayakta duramaz hale geldim ve beklenen son.

Hastanelik oldum ilaçtan dolayı ilacı bıraktım hatta sonrasında o ilaçla ölen insanları duydum 🙁 toplamda ilaçla 7 KİLO verdim.

14 kilo geri aldım denemediğim ilaç ot kalmadı sonra 2. çocuğum dünyaya geldi. Öyle bir küstüm ki hayata insanlara sürekli rahatsız eden bakışlar rahatsız edici
sözler ve en acısı kendinden nefret etmek.

 

Artık psikoloji diye bir şey kalmamıştı bende sadece nefes alıyordum. Oğlum 1. sınıfa başladı her anne gibi bende çok heyecanlandım.

Her gün okula götürüyordum oğlumu ve kilom 110 du her zaman yüzümde bir mutluluk maskesi vardı. O maske beni dış etkenlerden koruyordu yada ben kendimi o şekilde kandırıyordum.

Diğer yüzüm sadece yalnızken ortaya çıkıyordu bir tek ben görüyordum aciz halimi. İnsan kendine acır mı ? Ben kendime acıyordum.

Bir gün oğlum bana okul dönüşü Anne sen niye diğer Anneler gibi değilsin dedi şaşırdım nasıllar ki dedim onlar zayıf sen neden şişkosun dedi. Sadece acı bir gülümseme oldu bende. Ve o günden Sonra okula ben götürmedim oğlumu.

ikinci-hayata-adim-adim

Tamamen içime kapandım ailemle görüşmeyi kestim diyetisyene gittim işe yaradı mı evet yaradı tabii ki sadece 5 kilo verebildim. Ama benim kilo fazlalığım 5 kiloyla bitmiyordu vermem gereken en az 50 kilom vardı.

Tam umudumun tükendiği zaman tüp mide ameliyatını duydum bir akrabamdan İnternette deli gibi araştırmaya başladım. Gecem gündüzüm ameliyat olmuştu bir çok kişiyle konuştum sorular sordum 7 8 ay böyle geçti.

Ve akrabamın doktorunu aramaya karar verdim. Doktorun numarasına  ulaştım aradım o kadar içten o kadar samimi konuştu ki tamam dedim umut benim içinde var.

Bana nereden aradığımı sordu ben İstanbul deyince neden burada Ameliyat olacaksın orada bir sürü Doktor var dedi .Evet haklıydı burada çok iyi hekimler vardı kimi çok yüksek ücret istiyordu kimide 1 sene sonrasına gün veriyordu.

Benim ne maddi nede manevi beklemeye gücüm yoktu.. Bunu Doktoruma izah ettim hayır yapamam dedi ben bu cümleyi duyunca yıkıldım sadece şu cümleyi kurdum. Ya beni Ameliyat edersiniz yada ben kendimi öldüreceğim.

Çünkü ne maddi nede manevi gücüm yoktu artık nefes almak insanların arasında acınarak bakılmak istemiyordum.Bende herkes gibi gülebilmek dışarı çıkmak çocuklarımla vakit geçirmek ve NORMAL bir insan olmak istiyordum….

Doktorum gel dedi bana öyle mutlu oldum ki dünyalar benim oldu.İşin en kolay kısmı ailemi ikna etmek olacak diye düşünürken en zor kısmı o oldu.

Günlerce ailemle savaştım kimse istemedi sürekli ölürsün diyorlardı çocukların ne olacak?
Annem en son hakkımı helal etmem ölürsün dedi BEN ZATEN YAŞAMIYORDUM Kİ.

Her şeye rağmen VAZGEÇMEDİM ve son kez konuştum ailemle bu benim kararım destek olmuyorsanız
lütfen engel olmayın dedim. Ve sonunda gönülsüz de olsa razı geldiler…

Ve ben Adana ya gittim hani her zaman GÜVEN deriz ya Doktorumu ilk gördüğümde öyle bir güven duygusu verdi ki bana hemen işlemlere başladık.

Sonuçlar çıktığı zaman Ameliyat gününü söyledi Doktorum o an kalbim duracak zannettim bende artık normal sağlıklı bir insan olacaktım..

Şuan düşünüyorum da nasıl bir cesaret yada çaresizlik mi desem tek başıma hiç bilmediğim bir şehre gittim ve ölümü göze alarak o masaya yatmaya karar verdim ölümü diyorum çünkü her Ameliyatın ölüm riski var…

Ameliyat günüm geldi hastanede son hazırlıklarım yapıldı kalbimin duracağını hissediyordum ölüm korkum yoktu ben biraz KADERCİYİM eğer o gün o saatte ölüm anlıma yazılmışsa başka bir şey vesile olur ölüm yine beni bulur diye düşünüyordum tek üzüldüğüm nokta yalnız olmamdı..

ikinci-hayata-adim-adim

Ama öyle iyi bir Doktorum vardı ki yalnız olduğumu bile unuttum benim hayatımda iki Kahramanım var biri Doktorum ATİLLA AKOVA biri de TÜLİN Hemşire bana yalnız olduğumu unutturdular .

Ameliyat saati geldi ve Ameliyat,haneye girdim yaşadığım duygunun hala ne olduğunu bilmiyorum korku heyecan umut hepsi bir aradaydı….
Gözümü açtığımda ilk gördüğüm insan KAHRAMANIMDI, bana bakarak gülümsedi bitti dedi o an sadece ağladım yoğun bakımdayken testlerim yapıldı ve çok şükür her şey yolundaydı.

23.04.2013 yani tam doğum günümde yoğun bakımdan çıktım ikinci hayatıma doğum günümde adım attım iki gün serviste yattım hani bebek gibi bakma tabiri vardır ya gerçekten bebek gibi baktılar.

Ve Ameliyatımdan 5 gün sonra İstanbul’a evime döndüm artık bende bebek mideliydim. Bu muhteşem bir duyguydu Doktorum ne dediyse harfiyen uydum.

Protein ağırlıklı beslendim. Midemiz ameliyat olduktan sonra 30 cc büyüklüğüne geliyor. Bebek midesi gibi. Bebeği ilk anne sütüyle besliyorsun, sonra yavaş yavaş katılaşma şeklinde gidiyor.

5. haftayı doldurduktan sonra hayata hazırsın.

ikinci-hayata-adim-adim

Ameliyattan sonra hiç bulgur yemedim. Meyveleri kabuklarıyla yememeye dikkat ettim. Masada köfte ve patates varsa köfteyi seçtim 3 ayda 40 kilo verdim şaka gibiydi her şey ayak numaram bile küçüldü.

Normalde birisi bizi görüp selam vermediği zaman üzülürüz ama şuan öyle bir şey oluyor ki insanlar beni tanımadığı için selam vermiyor ve gidip kendimi tanıtmak zorunda kalıyorum ve o an karşıdaki insanın yüzündeki şaşkınlık inanmama ifadesini anlatamam.

Bu bile çok mutlu ediyor beni 120 kilo ile çıktığım bu yolda 55 kilo ile devam ediyorum bu duygunun tarifi YOK…

ikinci-hayata-adim-adim

Biz yıllarca hem kendimizi kandırdık hemde etrafımızdaki insanlar tarafından kandırıldık..benim herkese nacizane bir tavsiyem var öncelikle kimse kendini kandırmasın, “Benim Yüzüm Güzel”, “benim boyum uzun” Diye.

Dışarıdan birileri onları ciddi bir şekilde “Bak Çok Kilo Alıyorsun Dikkat Et” diyorlarsa bunu duygusal olarak ele almasınlar, “DUR” Desinler. Çok sıkıntı çektim, hem aşırı kilolarımdan dolayı hem de yaşadığım sorunlardan dolayı.

Şimdi çok mutluyum, çocuklarımla da özgürce koşup oynayabiliyorum. En önemlisi de artık SAĞLIKLIYIM..Zayıfladıktan sonra yaşadığım en şaşırtıcı olaylardan biri de ayak numaram da küçüldü, 41’den 38’e düştü.

ikinci-hayata-adim-adim

O da beni çok şaşırtmıştı. 60 kilo verdikten sonra ayakkabılar bol gelmeye başladı. Ayakkabı almaya çıktım. Satıcıya 41 numara giyiyorum dedim. 41-40-39 derken dükkandan 38 numara ile çıktım.

Bu da mı kiloymuş? Dedim kendi kendime. Artık bir mağazaya gittiğimde satış elamanı bizde size göre bir şey yok deyip geri çevirmiyor istediğim kıyafeti bedenimi bularak rahatlıkla deneyebiliyorum.

BEN BAŞARDIM BÜTÜN OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN UMUT ETTİM İNANDIM DOĞRU HEKİMİ BULDUM…

PEKİ YA SİZ HALA NEDEN UMUTSUZSUNUZ?

BİZİMDE GÜLMEYE MUTLU OLMAYA YÜRÜMEYE KOŞMAYA RAHATÇA ALIŞVERİŞ YAPMAYA YANİ NORMAL İNSAN OLMAYA HAKKIMIZ VAR.

HİÇ KİMSE ÇARESİZ DEĞİLDİR YETER Kİ İSTEYELİM YETER Kİ İNANALIM……..

ikinci-hayata-adim-adim
EMİNE BAYRAKTAR ABA

 

 

Bir önceki yazımız olan Mucize Bitki Kekik Ve Yararları başlıklı makalemizde Kekik Ve Yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg