Kapat

İlerleyen Yaşta Kilo Alımının Nedenleri?

Anasayfa Beslenme İlerleyen Yaşta Kilo Alımının Nedenleri?

İnsanlar aslında çok yemekten kilo alırlar diye biliyoruz ama asıl altta yatan nedenleri bilmiyoruz. Kilo ile sorununuz var ise her şey den önce altta yatan sorunlar masaya yatırmamız gerektiğine inanıyor bilim adamları.

Normal kiloda bir insan aniden kilo almaya başlıyorsa bunun altında kesin bir rahatsızlık yatıyordur. Ve bizlerde bilmeden hala kalori hesabı yapıyor olabiliriz.

ilerleyen-yasta-kilo-aliminin-nedenleri

Aşır kilolu biri diyet yapmaya başlamadan önce bir doktora gitmesinde her zaman fayda vardır. Belki de tükettiği besinler kendisine dokunuyor olabilir.

Diyete başlamadan önce kesinlikle vücut endeksinizi ve yağ oranınızı tespit ettiriniz. Kan tahlillerinize kadar yaptırınız ki sizlerin kilo almasına neden olan etkeni bulabilesiniz.

ilerleyen-yasta-kilo-aliminin-nedenleri

Beklide kiloyu hastalığınız yapıyordur kim bilebilir. Şayet hastalıktan dolayı kilo alıyorsanız doktorunuzun bunu bilmesine ihtiyacı vardır.

Artık hazır gıda tüketimi bizleri aşırı bilgisayar başında zaman geçirmesi, hareket kabiliyetini kaybetmemiz bizlerin kilo almasına sebep olan etkenler olarak sayılabiliyor.

ilerleyen-yasta-kilo-aliminin-nedenleri

Birde üstüne üstlük akşam yemeğini fazla kaçırdığımız zaman her şey daha kötü olmaya başlıyor. Kilo alımı yaş ilerledikçe de daha fazla oluyor diyen uzmanlar bizlerin daha çok hareket etmesini tavsiye ediyorlar.

Az yemek ve çok hareket ile bizler istediğimiz kiloyu rahatlıkla koruyabiliriz. Diyet uzmanları ise fazla kilolu olan insanların gece yemek yerken çok dikkatli olmalarını ve aşırıya kaçmamaları gerektiğini anlatıyorlar.

İlerleyen yaşın getirdiği kilolar sonrasında en zor verilen kilo olarak biliniyor.

 

Bir önceki yazımız olan Etek Seçimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde Bayanlarda Etek Seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe