İş Hayatında Kilolu Kadınlar

İş Hayatında Kilolu Kadınlar

İş hayatında kadınlar başarıdan başarıya koşuyor. Başarılı kadınların hep ince kadınlar olmadıkları da bir gerçek.  Başarılı kadınlar etraflarına feminen bir imaj vermek isterler. Günümüzde kadınlar iş hayatlarında takım elbiseler giymek zorunda değiller.

Kilolu kadınların  iş hayatında çok başarılı oldukları bilinen gerçekler arasında yer almaktadır.  Kilo başarıda asla engelleyici değil. Doğru kıyafeti seçerek iş hayatında yer almak mümkün.  Kilolu kadınların özgüvenlerinin olmadığı konusu da tamamıyla yanlış.  Feminenlik sadece giyim ve kuşamla çerçevelendirilemez.  Vücut dili de feminen görüntüde önemli rol oynamaktadır. Kilolu kadınlar hırsları ve başarıları ile iş hayatlarında başarı sergilemektedirler. Giyim ve kuşamda vücudunu iyi bilen iş kadınları yükselmek için engel tanımazlar.

Kilolu iş kadınlarının tercih ettiği kıyafetler genellikle etek-ceket ve pantolon ceket takımlardır. İş hayatında kombin giysiler kullanarak fazla kilolar saklanabilir. Şık bir pantolon üzerine şık bir tunik ile çalışılabilir. Etek boyları ve etek modeli önemlidir. Mini etekler giymekten , uzun ve bol etekler giymekten kaçınılmalı. Etek boyu diz altına indiğinde çorabın düz ve koyu renk olması tercih edilmelidir.  Kış aylarında bileksiz ayakkabılar mümkünse topuklu ayakkabılar seçilmelidir.

Kilolu kadınlar iş hayatında giyimlerine gösterdikleri önemi saçlarına ve makyajlarına da göstermelidir. Saç kesiminde modern tarz kesimler, topuz saçlar kullanılabilir. Makyaj konusunda abartılı ve çok renkli makyaj tercih edilmemeli.  Sade renkler yüzü çok daha doğal gösterir.

Şal ve uzun pardösüler de kilolu kadınlar için uygun olacaktır. Pardösü tarzı kıyafetler fazla kiloları saklamanıza yardımcı olacaktır. Çok yüksek olmamakla birlikte topuklu ayakkabılar seçilmelidir. Topuklu ayakkabılar her zaman kadınları daha zarif gösterir. Çok kalın topuklardan da kaçınmak faydalı olacağı gibi çok ince topuk da kullanılmamalıdır.

Mide küçültme ameliyatı sonrasında kilo alımından bahsetmiş olduğumuz’ Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kilo Alımı adlı metni okuyabilir, konuyla alakalı yorumlarınızı da belirtebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Ben Kocaelinden zekiye, 88 kiloyum ama 24 yaşındayım. Boyum da 167 . Kilolarımdan şikayetçiyim. 20 kilo için ameliyat olmaya değer mi?

  2. selam obezitehaber ve takipçileri, obezite hastasıydım tüp mide ameliyatı ile 15 ayda tam 53 kilo verdim artık istediğim kıyafetleri giyebiliyorummmm . 🙂

  3. Mrb. Dilek Demirler , rica etsem. Tüp mide ameliyatı yapan devlet hastanelerinin isimlerini ve masraflarını listeleyip paylaşır mısınız????

  4. Devlet hastaneleri tüp mide ameliyatını, mide kelepçesi ameliyatını, mide küçültme ameliyatlarını yapıyor mu??

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar