Kapat

İşaret Parmağınızla Açlık Hissinizi Bastırabilirsiniz

Anasayfa HABER İşaret Parmağınızla Açlık Hissinizi Bastırabilirsiniz

Açlık hissinin bastırılması , iştah kapatmanın farklı farklı yolları vardır. Her gün bunları içeren haberler makaleler okumaktayız. Bu sefer farklı bir metotla buradayız. Yapacağımız şey sağ elimizle kulağı sol kulağımızı tutmak kadar bile zor olmayan bir şey. Açlık hissini çok yoğun yaşadığınızda kulağınızla yanağınızın birleştiği çıkıntılı kıkırdak yapıya parmağınızla baskı yapmanız sonucu kısa zamanlı açlık hissiniz gidecektir.isaret-parmaginizla-aclik-hissinizi-bastirabilirsiniz-5850

Bir de Bunun Yanında Açlık Hissinizi Azaltmak İçin Yapılması Önerilen Maddeler;

Kahvaltı  ihmal edilmemeli , kahvaltı es geçilmemeli mutlaka yapılmalıdır. Akşam yemeğini en son 7 de yediğimizi farz edersek sabah da  7-8 gibi uyandığımızı düşünürsek gece boyu 12 saatten fazla aç kalmış oluruz. Tabi ki uyku sırasında açlık hissimizin farkında olmayız fakat vücudumuz uyku esnasında da çalıştığı ve enerji sarf ettiği için uyandığımızda çok aç bir şekilde uyanırız. Uyandığımızda aç olan vücudumuzu ve beynimizi istediği şekilde doyurmazsak halsiz hissederiz. Kahvaltıya bu yüzden çok önem verilir. Kahvaltı zinde bir gün için başlangıçtır.

Kahve her gün 2 kez içilmelidir. Hatta zararı dokunmayanlar bu sayıyı 3 de yapabilir.Siyah çay tüketmek yerine de  yeşil çay tüketebilirsiniz. Yeşil çay kilo vermenize yardımcı olacaktır.

isaret-parmagınızla-aclik-hissinizi-bastirabilirsiniz

Sakız çiğnemek halk arasında daha çok acıktırır diye bilinir. Fakat gerçek şu ki sakız çiğnendiği taktirde günlük ortalama 30 kalori yakılır. Haftaya oranladığımızda 210 kalori yakımı demektir.

Zeytinyağı mutlak suretle sofralardan eksik edilmemesi gereken gıdalardandır. Yemeklerinizi zeytinyağı ile yaptığınızda daha sağlıklı yaşarsınız. Zeytinyağı aynı zamanda hazımsızlık sorununu da ortadan kaldırır.

zayiflamanin-formulu-tarcin-cayi

Tarçın, Kırmızı Pul biber yine aynı şekilde, pul biberinizi her türlü yemeğinizde yoğurt kürlerinizde kullanabilirsiniz. Tarçını da sütlü tatlılarda sütlü karışımlarla tüketebilirsiniz. Bu sayede kan şekeriniz dengelenmiş olur. Limon midede sindirilmesi zor olan gıdaların sindirimini kolaylaştırır. Eksik etmeyeceğiniz gıdalar arasında limon da vardır.

 

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Doğru Nefes Alabiliyorsunuz? başlıklı makalemizde Doğru Nefes Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe