Kapat

İştah Kapatmak İsteyenlere Özel

Anasayfa HABER İştah Kapatmak İsteyenlere Özel

İnce bir vücuda sahip olmak her kadının isteği olduğu kuşkusuz bir gerçektir. Bir ara trend olan sıfır beden modası sağlıksızlık nedeni ile artık önemini yitirmiş olsa da her kadının hayatında her zaman diyet dönemi vardır. Kıştan çıkan kadın yaza fit girmek için deli diyetlere girer, hamilelik sonrası yine aynı diyetler masaya yatırılır, vücut ödem toplar egzersiz programları arasında adeta kaybolunur. Sonuçta sağlıklı ve zinde olabilmek adına bitkisel yöntemlerle istenilen vücut yapısına ulaşabilmek hiç de zor bir durum değildir. Önemli olan istemektir sonrası ise başarı.

Kuşkusuz belli bir yaş sonrasında metabolizma hızı yavaşlar bu da ne kadar dikkat edilirse edilsin kilo vermede zorluklar yaşatır. Herkes hayat koşuşturması içerisinde düzenli bir spor aktivitesi durumu yaşayamadığından diyet sürecinde bir destek olmaması sebebi ile sonuca ulaşmak ta zaman alır. Diyet süreci içerisinde metabolizma hızlandırıcı çay ve yiyeceklerin katkısı aslında dikkate değerdir. Bitki çaylarının kilo vermede yardımcılığı kanıtlanmış bir gerçek olup yağ yakıcı özelliği ile yardımcı olduğu bir gerçektir. Mesela metabolizmayı çalıştırıcı bitkiler içerisinde; yeşil çay önde giden bir bitkidir. Bitkisel çaylar vücuttaki toksinlerin atılmasında etkendir. Kafein içeriği fazla olan içecekler yerine günde 4 bardağa kadar bitki çayları çok daha faydalı ve metabolizma çalışmasında etkilidir.

Bitkisel zayıflama kürleri ve neredeyse tüm yöntemleri diyet uygulama sırasında hızlandırıcı etkili olduğundan her zaman uzmanlarca tavsiye edilir. Sadece bu bitki çayları için tek uyarı hamile ve emziren bayanlar için bazı bitkilerin tüketilmesinde sakıncalı olduğu gerçeği vardır. Bu dönemlerde kullanılmaması gereklidir. Yeşil çay karın yağlarını yakarak kilo kaybını teşvik ettiği kanıtlanmış bir gerçektir. Metabolizma hızlandırıcı çaylar arasında en çok önerilen çaylar yeşil çay, tarçın çayı, mate ve zencefil çayıdır. Mesela tarçın vücut sıcaklığını yükselttiği için metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur. Tarçını çubuk ya da toz tarçın olarak tüketme şansı vardır.

Fındık ezmesi hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘ Fındık Ezmesinin Yararları‘ alı metnimizi okuyabilir, konuya görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg