Kapat

Kadınların Obezite Oranı Erkeklerden İki Kat Daha Fazla

Anasayfa HABER Kadınların Obezite Oranı Erkeklerden İki Kat Daha Fazla

Araştırmalara kadınlarda görülen obezite oranı erkeklerde görünenin iki katı olduğu görülmüştür. 30 yaş üstü kadınların obezite oranı gençlere göre daha fazladır. Bu kötü tabloyu değiştirmek için kadınların kendi iradeleriyle bu hastalığın önüne geçmeyi hedeflemeleri gerekiyor. Bu geleceği şekillendirmek adına, çocuklarımıza örnek teşkil etmek anlamında çok önemlidir.

OBEZİTEYE KARŞI MUHTEŞEM ÜÇLÜ

Uzmanlar kişilerin en çok hasta olmaktan korktuklarını, ancak mutlu olmak için fazla besin tüketerek sağlıklarını tehlikeye attıklarını belirtiyor. Bu durumun önüne geçilememesi halinde çok farklı ve kötü sonuçlara yol açacağı bekleniyor.

Sağlıklı beslenmek herkesin kendi elinde, ancak bu durumun bilinç haline getirilmesinin kadınlar ve annelerin iyi bir şekilde bilgilendirilmesi gereklidir. Çocuklarımıza iyilik yaptığımız sanarak, çok fazla yemelerini sağlayarak onların sağlığını tehlikeye atıyoruz.psikolojik rahatımız içi onları tehlikeye atıyoruz.

“KADINLAR AKTİF ROL ÜSTLENİRSE DÜNYAYA ÖRNEK OLUNUR”

Spor yapmak kişilerin ruh, beden, sosyal sağlıkları açısından son derece önemli durumlardır. Obeziteyle mücadeleye kadınlar sahip çıkar ise, çok etkili sonuçlar alınabilir.

Sağlıklı beslenme sadece kiloları değil, aynı zamanda diyabeti de azaltır. Toplumda kalıplaşan “can boğazdan gelir” sözünün yanında “can boğazdan çıkar” sözü daha çok dikkate alınmalıdır.

“OBEZİTEYLE MÜCADELEYİ SAĞLIK EĞİTİM PROGRAMLARININ İÇİNE ALACAĞIZ”

Obezite mücadele edilmesi gereken bir dünya problemi haline gelmiştir. Bu durumun eğitim, yaş ve hayat tarzıyla yakından bağlantısı vardır. Türkiye’ deki araştırmalara göre beslenmeyi kadınlar sağladığı için obeziteye öncülük eden en çok kadınlar. Bu sebeple kadınlara ciddi beslenme eğitimleri verilmesi gerekiyor.

Ülkemizde devlet bakımı altındaki çocukları için sporu önemsenip, çocukların spor ile içli dışlı bir yaşam sağlamaları için programlar uygulamaya başlanmıştır. Bu da ülkemiz için önemli bir gelişmedir.

 

Bir önceki yazımız olan Obezite Cerrahisi Sonrası Formda Kalma başlıklı makalemizde Obezite Cerrahisi Sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe