Kahvaltıyı Atlayan Çocuk Obezliğe Daha Yakın

Kahvaltıyı Atlayan Çocuk Obezliğe Daha Yakın

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Güne başlamak için ilk enerji, bu öğünden alınır. Çocuklar için ise çok daha önemlidir. Günlük fiziksel aktivitelerini ve okuldaki performanslarını son derece etkiler.

Yapılan çalışmalar, kahvaltı alışkanlığı olan çocukların, okulda çok daha iyi performans gösterdiklerini ortaya çıkarıyor.

kahvaltiyi-atlayan-cocuk-obezlige-daha-yakin
Kahvaltıda ne yeneceği seçilirken, yaş gruplarının dikkate alınması gerekiyor. Yedi yaşındaki çocuğun yiyecekleri ile on beş yaşındaki çocukların ki bir olmuyor. Yaş ilerledikçe, kahvaltıda tüketilen besin oranının artması gerekmektedir.

Özellikle ergenlik çağında olanların kahvaltı etmiyor oluşu, çok yanlış ve üzerinde durulması gereken bir nokta. Ayrıca her çocuğun boy ve kilo oranına göre bir düzenleme yapılması gerekiyor.

kahvaltiyi-atlayan-cocuk-obezlige-daha-yakin

Çocuklar için iyi bir kahvaltı menüsünde ise peynir, yağlı ekmek, bal ve süt mutlaka yer alıyor. Uzmanlar, çocuklara kahvaltıda çay içirilmemesi gerektiğini söylüyor. Onun yerine önerilen ise portakal suyu oluyor.
Kahvaltı için çocuklar genelde isteksiz olurlar. Sabahları uykuludurlar ve bu yüzden iştahsız olurlar. Eğer okula gitmeden çok kısa bir süre içinde uyanmışlarsa, kahvaltı edecek vakitleri de kalmaz.

kahvaltiyi-atlayan-cocuk-obezlige-daha-yakin

İlerleyen yaşlarda ise kız çocuklarında oluşan kilo alma korkusunun, kahvaltıyı yapmayı engellediği görülüyor.

 

Bir önceki yazımız olan İdeal Kilo Nasıl Ölçülür? başlıklı makalemizde Kilonun Nasıl Ölçüleceği hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Emine Bayraktar Aba Emine Bayraktar Aba Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Kahvaltıyı Atlayan Çocuk Obezliğe Daha Yakın başlıklı yazı çok faydaları beğendim, başarılı paylaşımlar yapıyorsunuz. Sosyal medyalarda paylaşmaya değer bilgilendirici içerikli..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar