Kalp Krizinde Tartışılan İddia

Kalp Krizinde Tartışılan İddia

Kalp krizine sebep olan nedenlerin araştırılması devam ederken son dönemlerde ortay atılan yeni bir iddia oldukça ilginç tartışmaları da beraberinde getirmektedir.

Bu iddia obezitenin aslında kalp krizini önleyebileceği iddiasıdır. Bu iddiayı ortaya atan bilim adamları obezitenin meydana getirdiği yağ oranının belirli bir seviyeye ulaşmasını ardından kalp krizini önleyebileceğini belirtmektedirler.

kalp-krizinde-tartisilan-iddia Obezitenin özellikle bazı hastalıkları oldukça hızlı bir şekilde tetiklediği yıllardır doktorlar ve bilim adamları tarafından söylenmekteydi. Oysa bu iddia ile vücuttaki fazla yağ oranının her türlü kalp hastalıklarını ve özellikle de kalp krizini engellediği belirtilmektedir.

Bu iddianın ortaya atılmasındaki en büyük etkenlerden birisi de kalp kriz geçiren kişilerden alınan dokuların incelenmesidir.

kalp-krizinde-tartisilan-iddia

Bu inceleme sonunda vücuttaki yağ oranının belirli bir düzeyde kalbi koruduğu sonucu çıkarılmıştır. Özellikle bu yağ dokularının içinde bulunan bazı kimyasallar kalpteki dokuların korunmasını sağlamaktadır. Bu da kalp hastalıkları ve kalp krizini engellemeye yardımcı olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Daha Çabuk Obez Oluyor başlıklı makalemizde Kadınlarda Obezite hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Emine Bayraktar Aba Emine Bayraktar Aba Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar