Kapat

Kalp Krizinde Tartışılan İddia

Anasayfa SAĞLIK Kalp Krizinde Tartışılan İddia

Kalp krizine sebep olan nedenlerin araştırılması devam ederken son dönemlerde ortay atılan yeni bir iddia oldukça ilginç tartışmaları da beraberinde getirmektedir.

Bu iddia obezitenin aslında kalp krizini önleyebileceği iddiasıdır. Bu iddiayı ortaya atan bilim adamları obezitenin meydana getirdiği yağ oranının belirli bir seviyeye ulaşmasını ardından kalp krizini önleyebileceğini belirtmektedirler.

kalp-krizinde-tartisilan-iddia Obezitenin özellikle bazı hastalıkları oldukça hızlı bir şekilde tetiklediği yıllardır doktorlar ve bilim adamları tarafından söylenmekteydi. Oysa bu iddia ile vücuttaki fazla yağ oranının her türlü kalp hastalıklarını ve özellikle de kalp krizini engellediği belirtilmektedir.

Bu iddianın ortaya atılmasındaki en büyük etkenlerden birisi de kalp kriz geçiren kişilerden alınan dokuların incelenmesidir.

kalp-krizinde-tartisilan-iddia

Bu inceleme sonunda vücuttaki yağ oranının belirli bir düzeyde kalbi koruduğu sonucu çıkarılmıştır. Özellikle bu yağ dokularının içinde bulunan bazı kimyasallar kalpteki dokuların korunmasını sağlamaktadır. Bu da kalp hastalıkları ve kalp krizini engellemeye yardımcı olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Daha Çabuk Obez Oluyor başlıklı makalemizde Kadınlarda Obezite hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg