Kapat

Kan Basıncını Düzenleyen Besinler!

Anasayfa BESLENME Kan Basıncını Düzenleyen Besinler!

Artık tansiyon rahatsızlığı günümüzün en sık rastlanan hastalıklarından biri olma yolunda. İnsanların fazla kilo alması ile birlikte ortaya çıkan bu problemi bizler biraz daha dikkatli bir şekilde kendimizden uzak tutmanın yollarını bulmak zorundayız.

Daha sağlıklı besinlerin tüketerek tansiyonu kontrol altında tutabiliriz. Uzmanların görüşlerine göre tükettiğimiz gıdalara bağlı olarak kan basıncını kontrol edebilir isek tansiyon rahatsızlığından da kendimizi büyük bir ölçüde korumuş oluruz.

Bunun için neler yapmamız gerekli diye şöyle bir araştırmaya başladığımız zaman karşımıza ilk çıkan sağlıklı beslenme oldu. Tansiyonu düşürme de meyvelerin çok büyük bir rolü var.

Özellikle lifli meyveler yüksek tansiyonu düşürmekte bizlere faydalı olabilir. Tansiyon düşürmede muz ilk baş sıralarda kendini gösteriyor. Sebzelerinde tansiyon düşürmede çok büyük bir rol oynuyor.

Özellikle patates, brokoli, ıspanak ve domatesi tavsiye eden uzmanlar bu sebzelerin tansiyon düşürme konusunda büyük rol oynadığını belirtiler. Damar tıkanıklığında süt ürünlerinin çok büyük faydası olduğunu her zaman biliyoruz özellikle tüketilen yoğurt ya da süt bile olsa az yağlı ya da yağsız olanı tercih etmek her zaman önemlidir.

Tam tahıllardan yulaf, arpa, ekmekte kan basıncını düşürdükleri için yemek listenize alınması gereken gıdalarda tansiyonu düşürmekte sizlere fayda sağlayacaktır.

Haftada en az iki gün tüketilen balık da sizlerin tansiyonunuzu kontrol altına almanızı sağlayacaktır. Ayrıca balık vücuttaki yağ yakımını daha hızlandırdığı için kilo verdirici bir özelliğe de sahiptir.

 

Bir önceki yazımız olan Sağlığımız İçin Faydalı Besinler! başlıklı makalemizde Sağlık İçin Gerekli Besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg