Kapat

Kan Grubuna Göre Beslenmek

Anasayfa BESLENME Kan Grubuna Göre Beslenmek

Var olan her insan, farklı fiziksel özelliklere, farklı karakterlere sahip olduğu gibi, farklı bünyelere de sahiptir. Her insan çeşitli şekillerde gruplara ayrılabilir. Yaş olarak, meslek olarak, cinsiyet olarak, vücut tipi olarak, kilo biçimi olarak gruplara ayrılabilir. Her yönden farklı olan bu kişiler, kan grupları olarak da farklılık göstermektedir.

Kan gruplarına göre yapılan bu ayrım sonucunda, her insan için kan grubuna göre beslenme önem taşımaktadır. Kan gruplarının A, B ve 0 olarak gruplara ayrıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu gruplar için nelerle beslenmesi gerektiğini açıklamaya çalışalım.

A Kan Grubu

A kan grubuna sahip olan bireyler, bitkisel ürünlerle beslenmelidir. Ortaya çıktığı dönem itibariyle, et ve et ürünleri bu kan grubuna ait kişileri kilo almaya sevk etmektedir. Bu yüzden A kan grubuna sahip olan kilolu kişiler, özellikle et ve et ürünlerinden uzak durmalıdır. Mümkünse hiç tüketmemelidir. Balık gibi deniz ürünlerini ise belli miktarlarda ve uzun aralıklarla tüketmelidirler.

B Kan Grubu

B kan grubuna ait bireyler, et ve et ürünlerine ağırlık vermelidir. Özellikle kırmızı et tüketimleri fazla olmalı, tavuk, balık gibi beyaz et ürünleri daha az olmalıdır. Süt, peynir, yoğurt gibi ürünleri diledikleri gibi tüketebilen tek kan grubudur. Buğday ve buğdaydan üretilmiş ürünlerden uzak durmaları faydalarına olacaktır. Ayrıca bu kişiler, buğdaydan uzak dururken, yulaftan etkili şekilde fayda sağlamaktadırlar. Bu yüzden buğday ve ürünlerine az yer verirken, yulaflı ürünlere ağırlık vermelidirler.


0 Kan Grubu

0 kan grubunun içerisinde yer alan kişiler, içerisinde asit bulunan tüm meyvelerden uzak durmalıdır. Bu meyveler arasında, portakal, kivi gibi en çok tüketilen ürünler gelmektedir. Bu ürünlerin tüketilmesi, bu kan grubuna sahip olan kişilerin kilo almasını sağlamaktadır. Kilo problemi olan 0 kan grubunun sahipleri, bu ürünlerden kesinlikle uzak durmalıdır. Bu grubun en rahat tükettiği ürünler arasında et ve ürünleri yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan ve ballı suyun faydalarına değindiğimiz yazımız, ‘ Ballı Suyun Bilinmeyen Faydaları‘ nı okuyabilir, yorum bırakabilir aynı zamanda bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg