Kan Grubuna Göre Beslenmek

Kan Grubuna Göre Beslenmek

Var olan her insan, farklı fiziksel özelliklere, farklı karakterlere sahip olduğu gibi, farklı bünyelere de sahiptir. Her insan çeşitli şekillerde gruplara ayrılabilir. Yaş olarak, meslek olarak, cinsiyet olarak, vücut tipi olarak, kilo biçimi olarak gruplara ayrılabilir. Her yönden farklı olan bu kişiler, kan grupları olarak da farklılık göstermektedir.

Kan gruplarına göre yapılan bu ayrım sonucunda, her insan için kan grubuna göre beslenme önem taşımaktadır. Kan gruplarının A, B ve 0 olarak gruplara ayrıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu gruplar için nelerle beslenmesi gerektiğini açıklamaya çalışalım.

A Kan Grubu

A kan grubuna sahip olan bireyler, bitkisel ürünlerle beslenmelidir. Ortaya çıktığı dönem itibariyle, et ve et ürünleri bu kan grubuna ait kişileri kilo almaya sevk etmektedir. Bu yüzden A kan grubuna sahip olan kilolu kişiler, özellikle et ve et ürünlerinden uzak durmalıdır. Mümkünse hiç tüketmemelidir. Balık gibi deniz ürünlerini ise belli miktarlarda ve uzun aralıklarla tüketmelidirler.

B Kan Grubu

B kan grubuna ait bireyler, et ve et ürünlerine ağırlık vermelidir. Özellikle kırmızı et tüketimleri fazla olmalı, tavuk, balık gibi beyaz et ürünleri daha az olmalıdır. Süt, peynir, yoğurt gibi ürünleri diledikleri gibi tüketebilen tek kan grubudur. Buğday ve buğdaydan üretilmiş ürünlerden uzak durmaları faydalarına olacaktır. Ayrıca bu kişiler, buğdaydan uzak dururken, yulaftan etkili şekilde fayda sağlamaktadırlar. Bu yüzden buğday ve ürünlerine az yer verirken, yulaflı ürünlere ağırlık vermelidirler.


0 Kan Grubu

0 kan grubunun içerisinde yer alan kişiler, içerisinde asit bulunan tüm meyvelerden uzak durmalıdır. Bu meyveler arasında, portakal, kivi gibi en çok tüketilen ürünler gelmektedir. Bu ürünlerin tüketilmesi, bu kan grubuna sahip olan kişilerin kilo almasını sağlamaktadır. Kilo problemi olan 0 kan grubunun sahipleri, bu ürünlerden kesinlikle uzak durmalıdır. Bu grubun en rahat tükettiği ürünler arasında et ve ürünleri yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan ve ballı suyun faydalarına değindiğimiz yazımız, ‘ Ballı Suyun Bilinmeyen Faydaları‘ nı okuyabilir, yorum bırakabilir aynı zamanda bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

 

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

  1. Dilek Demirler merhaba .. ben Adana dan Fatma; 58 yaşındayım, tüp mide ameliyatı için yaş sınırı var mıdır?

  2. selam bir sorum olacak size sayın Dilek Demirler , ben Kütahya de yaşıyorum. Adım Nilay Volkan , obezite cerrahisinde tüp mide ameliyatını mı gastric bypass ameliyatını mı veya mide kelepçesi takmayı mı öneriyorsunuz ? Hangi ameliyatta daha çabuk ve sağlıklı kilo veriliyor bu konu hakkında beni mail adresimden bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

  3. Merhaba ben Gurbuz Sevim , Burdur merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

  4. selam bir sorum olacak size sayın Dilek Demirler , ben Giresun de yaşıyorum. Adım Unlu Fahri , obezite cerrahisinde tüp mide ameliyatını mı gastric bypass ameliyatını mı veya mide kelepçesi takmayı mı öneriyorsunuz ? Hangi ameliyatta daha çabuk ve sağlıklı kilo veriliyor bu konu hakkında beni mail adresimden bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

  5. Dilek Demirler fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar