Kapat

Karın Çevresinde Ki Yağlardan Tıbbi Yardım İle Kurtulmanın Önemi

Anasayfa ESTETİK Karın Çevresinde Ki Yağlardan Tıbbi Yardım İle Kurtulmanın Önemi

Kilolu olmak her insanın istemeyeceği ve beraberinde sağlık sorunları getiren bir durumdur. Kilolu olmak insanın sosyal çevresini işini oldukça etkilemektedir. Maalesef günlük hayatımızda ve yaşam tarzımızdaki dengesizlikler hızlıca kilo almamıza neden olmaktadır. Örneğin günlük hayattaki beslenme alışkanlığımız düzensizleştikçe ve kalorisi bol olan yiyecekler tükettikçe sağlıksız beslenerek dengesiz kilolar almaktayız.

Uyku düzensizliği de kilo alımını etkilemektedir. Kilolu olmanın en büyük çilesi kendimize olan özgüvenin yitirilmesidir. Örneğin bir bayan olarak beğendiğimiz kıyafetleri almak ister fakat bedenimize uygun olmadığında bazen bunalımlara girebiliyoruz.

karin-cevresinde-ki-yaglardan-tibbi-yardim-ile-kurtulmanin-onemi

Özellikle orantısız alınan kilolar vücutta yine orantısız şekillere neden olmaktadır. Örneğin spordan ve egzersizden uzak bir insanın ilk alacağı kilolar özellikle karın bölgesinde yağlanmaya neden olmaktadır. Boy ve kilonun orantısızlığı birlikte maalesef obezite hastalığı yaygınlaşmaktadır. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık iş hayatındaki bayan ve erkeklerin enerji sarf etmeden bilgisayar ortamında saatlerini geçirmesi kilo alımını ve karın bölgesini sürekli oturmaktan yağlanmaya mahkûm etmektedir.

Karın Bölgesi Yağlar

Özellikle bayanlar karın bölgesindeki yağlanmadan çok şikâyet etmektedir. Tüketilen besinler metabolizması yavaş çalışan kişiler de kiloya hatta obeziteye neden olmaktadır. Karın bölgesindeki yağlanma özellikle alkol alan bayan ve erkekler de kendini göstermektedir.

karin-cevresinde-ki-yaglardan-tibbi-yardim-ile-kurtulmanin-onemi

Karın Bölgesi Yağlardan Kurtulmanın En Etkili Yolu

Karın bölgesi yağlardan kurtulmanın temel yolu bir uzmana başvurmaktır. Özellikle ilk iş olarak diyetisyene gitmekle başlayabilirsiniz. Yağlanmayı getiren sebepler, varsa temel sağlık problemlerinin belirlenmesi ile uygun sağlıklı diyetler ile başlanabilmektedir. Ülkemizde artık obezite veya kilo ile ilgili temel sebepler kan alma dâhil tüm testler ile gün yüzüne çıkmaktadır. Diyet ile birlikte sağlıklı ve faydalı egzersizler ile kilolardan ve karın bölgesindeki yağlardan yavaş fakat farkında olarak kurtulabilirsiniz. Diyet ve egzersizlerin faydası kişinin rahatsızlıklarından kilo vererek kurtulmasını da sağlamaktadır.

Ülkemizde artık ameliyata başvurmadan lazer yolu ile bazı estetik cerrahi müdahaleler gelişmektedir. Lazer ışınları ile birkaç seansta bayanlar ve erkekler bıçak altına yatmadan ve acı çekmeden kurtulabilmektedir. Böylece kişinin bedeninde özellikle karın bölgesindeki yağlanmaya acil bir şekilde çözümler bulunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Gerçek Zayıflama Hikayesi İle Hayatınıza Sizde Yön Verin başlıklı makalemizde Gerçek Zayıflama Hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg