Kapat

Karpuz İle Gelen Güzellik

Anasayfa Diyetler Karpuz İle Gelen Güzellik

Yaz ayları deyince bir taraftan, mevsim meyvelerinin şahane tatlarını anımsarken, bir taraftan da fazla kiloları vermenin telaşı içine düşüyoruz. Fakat hem yaz meyvelerinin tadını çıkarıp, hem de sağlıklı beslenerek kilo vermemiz mümkün. Yaz meyvesi dendiğinde, ilk akla gelen karpuz oluyor.

Sizde, tarifini vereceğimiz kürü uygulayarak, Karpuz İle Gelen Güzellik karşısında şaşıracaksınız.

karpuz-ile-gelen-guzellik

Karpuz İle Gelen Güzellik kürü için gerekli olan malzemeler; karpuz, narenciye suyu ve buz. Oldukça kolay hazırlanabilecek bir karışım. Şunu unutmamak gerekir ki, karpuz oldukça düşük kalorili bir meyvedir.

Aynı zamanda, kalp hastalarına da, bu meyvenin tüketilmesi tavsiye edilir. Bu kür, özellikle bel ve göbek bölgesindeki yağların kırılmasında etkili olur. Karpuz içerisinde, likopen bulunan bulunan bir meyvedir.

Bundan ötürü, amino asit miktarı yüksektir. Amino asit ise, daha çok bel bölgesindeki yağların parçalanmasında etkilidir. Sık sık karpuz tüketmek, yağsız kas oranını arttıracaktır.

karpuz-ile-gelen-guzellik

Kürü hazırlamak için, karpuzu doğruyorsunuz. İki su bardağı karpuz elde edecek kadar doğrayın. Kullanacağınız narenciye suyu ise, sizin damak zevkinize göre değişiklik gösterebilir.

Dilerseniz limon, dilerseniz mandalina kullanın. Kullandığınız narenciyenin de, suyunu sıkın. Bir bardağın dörtte birini dolduracak kadar. Buz ise, iki su bardağını dolduracak kadar olsun.

Bütün malzemeleri karıştırın. Daha sonra da, karışıma buz ekleyin. Her gün bu kürü uyguladığınız takdirde, üç hafta içerisinde etki etmeye başladığını göreceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kimler Bariatrik Cerrahi Sonrası Estetik Cerrahi Adayıdır ? başlıklı makalemizde  Bariatrik Cerrahi Sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.

“Karpuz İle Gelen Güzellik” üzerine 2 yorum

  1. Busra Toraman says:
  2. Tuba Kocer says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe