Kapat

Kaybetme Korkusu Kalbi Vuruyor

Anasayfa SAĞLIK Kaybetme Korkusu Kalbi Vuruyor

Kalp uzmanlarının yapmış olduğu açıklamalar aslında kalbin yorulmasının en fazla stres ve günlük yaşamda yaşanan psikolojik sıkıntıların olduğunu açıkladılar.

Özellikle yaşanılan sıkıntıların oldukça büyük görünmesi ve kişinin bu sıkıntı ve stresin önüne geçmesi kalp rahatsızlıklarının oldukça hızlı bir şekilde ilerlemesine sebep olabiliyor.

kaybetme-korkusu-kalbi-vuruyor
Gençlerde yaşanılan ani kalp krizleri ve rahatsızları için ise özellikle ilişkilerde yaşanılan ve kişinin duygularının oldukça önüne geçen kaybetme korkusu direkt olarak kalbi yakından ilgilendirirken olumsuz bir şekilde kalbi etkiliyor.

Kaybetme korkusu stresi ve bununla birlikte de beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan adrenalini meydana getiriyor sadece sevdiğiniz birini kaybetme korkusu değil aynı zamanda para kaybetme veya sevdiğiniz bir şeyi kaybetme stresi de kişinin engelleyemediği bir şekilde büyük bir sorun haline gelebiliyor.

kaybetme-korkusu-kalbi-vuruyor

Bu da erken yaş gruplarında bile kalp hastalıklarının görülmesine sebep olabiliyor.
Yaşanılan stres özellikle kalp ritmini hızlı bir şekilde değiştiği için ve aynı zamanda kalbin sıkışmasına sebep olduğu için kalp krizi yaşama riskini daha da artırmaktadır.

kaybetme-korkusu-kalbi-vuruyor

İşiniz ile ilgili gereksiz stresler veya özel yaşamınız ile ilgili yaptığınız takıntılar yüzünden sağlığınızdan olmamak için mümkün olduğunca olaylara pozitif olarak bakmalısınız. Her şeyin bir çözümü olduğuna inanmak ve gerekli görüldüğünde uzman bir doktor ile iletişime geçerek psikolojik destek alabilirsiniz.

Güzel düşünce demek aynı zamanda olaylara karşı stressiz bir şekilde yaklaşmak demektir. Stresin olmadığı bir yaşam biçiminde aynı zamanda kalbinizde sağlıklı bir ritim eşliğinde çalışacak ve sağlıklı bir yaşam sürdürebileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Abur Cubur Yemiyorum başlıklı makalemizde Abur Cubur hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Kaybetme Korkusu Kalbi Vuruyor” üzerine 2 yorum

  1. Ornek Akkas says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe