Kapat

Kendi Bedeniniz ile Barışık Olun

Anasayfa BESLENME Kendi Bedeniniz ile Barışık Olun

Geçenlerde bir televizyon kanalında bir diyet programı ile karşılaştım burada Dr. Murat Topoğlu bir diyet listesi veriyordu. Bende hemen elime bir kâğıt kalem aldım ve yazmaya başladım. Tabi benim de kilom var nasıl yazmayayım. İşin güzel tarafı haftalık diyet veriyor olmasıydı.

Mesela birinci hafta şunları yiyin ikinci hafta bunları yiyin diyor ve devam ediyordu. Bende sizler için bu listeyi aldım ve sizlerle paylaşmaya karar verdim ama siz yinede kendi doktorunuza danışarak hareket edin ve ne kadar aşırı bir kilonun var önce onu öğrenin.

kendi-bedeniniz-ile-barisik-olun

İlk hafta diyor Topoğlu bir dilim kepekli ekmek, iki dilim yağlı beyaz peynir veya kaşar peyniri, üç tatlık kaşığı light reçel (büyük marketlerde bulabilirsiniz), bir adet domates ve salatalık, üç dört adet zeytin.

Öğlen ve akşam yemeğini aynı tutan Topoğlu zeytinyağsız her türlü salatayı yemenizi önermiş. Ve yoğurt. Dikkat ettiyseniz akşam yemeği hemen ortadan kaldırdı bizlerin en kötü alışkanlığı ise akşamları çok yemek ve gündüzleri yemek yememek.

İşten gelir gelmez öyle bir oturuyoruz ki sofraya sanki bütün günün hıncını çıkartır gibi. Ama gerçekten akşamları yemek yemeyi keser isek kendiliğinden kilo vermeye başlarız.

kendi-bedeniniz-ile-barisik-olun

Birde her gün bir saat yürüyüş yaptığımız zaman vücut yağlarımız kendiliğinden enerji haline gelmeye başlayacaktır.

En güzel hep az yemek doyurucu yemek, yemek. Sağlıklı olmak için önce kendi bedenimizi tanımak zorundayız.

 

Bir önceki yazımız olan Herkesin Diyeti Kendine başlıklı makalemizde Kişinin Yaptığı Diyetler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg