Kapat

Kilo Almamak İçin Nasıl Bir Yol Çizilmelidir?

Anasayfa Diyetler Kilo Almamak İçin Nasıl Bir Yol Çizilmelidir?

Bayanların en büyük sorunlarından biri kilo almak ve diyet yapmak olurken bir diğeri ise verdikleri kiloları geri almamak için çaba göstermek olmaktadır. Aslında eğer kilo vermeyi başardıysanız işin en zor olan kısmını bitirmiş ve büyük bir başarı kazanmışınız demektir. Bundan sonrası başarınıza başarı ekleyerek verilen kiloları kalıcı olarak geri dönmemesini sağlamak olacaktır. Peki bu kiloları geri almamak için ne yapmak gerekir. İşin püf noktasını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Evet aslında yapılması gereken sadece bu slogana uymak olacaktır. Öncelikle şunu belirtelim diyet sonrası istediğiniz kiloya ulaştıktan sonra yapmanız gereken kilo vermeyi bırakıp sadece kilolarınızı geri almamak için bir sistem uygulamanız olacaktır. Bu sistem tamamen şu durumlardan ibaret olmaktadır;

Su içmeyi bırakmayın bu durum çok önemli unutmayın kilolarınızın çoğunu su içerek verdiniz ve su sağlığınız içinde çok önemli bir durum olacaktır. Öğün atlamayın en az su kadar önemlidir. Artık kilo verdim ara öğün yemesem de olur demeyin ara öğünler metabolizmanızın doğru çalışması için oldukça önemli olacaktır. Tabi artık kilo verdiğiniz için ara kaçamaklar olabilir. Eğer böyle bir durum olursa ertesi gün daha çok hafif gıdalar ile beslenin ve denge kurmaya çalışın.

Spora devam etmek önemli detaylardan biridir. Unutmayın kalori yakmak için spor çok önemli bir iş olmaktadır. Hem sağlıklı yaşam içinde önemli bir unsur olan sporu yaşam biçimi haline getirin.

Kilo almamak için

Lifli gıdalar tüketin en az günde 3 kere yeşil çay gibi toksin attırıcı çaylar için ve sağlıklı yaşamak için ara öğünlerinizde tok tutan kuru yemiş veya bitki çaylarını ihmal etmeyin.

Obezite hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Obezite Nedir?‘ adlı yazımızı okuyabilir, sosyal medyada bize destek olabilir.

Facebook İle Yorum Yap

“Kilo Almamak İçin Nasıl Bir Yol Çizilmelidir?” üzerine 11 yorum

 1. Ildes Gucer says:
 2. Erke Kobal says:
 3. Inal Nalband says:
 4. Tackin Aksoy says:
 5. Gencer Inci says:
 6. Asli Aktuna says:
 7. Bengu Bagci says:
 8. Begum Demirel says:
 9. Ergun Turkan says:
 10. Bengi Akcam says:
 11. Aydinc Necmi says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe