Kapat

O ‘Yeniden Doğanlar”dan Biri: 95 Kilo Veren Zafer Murat Arıcılar ile Tanışın

Anasayfa Başarı Hikayeleri O ‘Yeniden Doğanlar”dan Biri: 95 Kilo Veren Zafer Murat Arıcılar ile Tanışın
kilo verdi hayatı değişti

95 Kilo verdi hayatı değişti

İzmirli Zafer Murat Arıcılar obeziteye karşı verdiği mücadelesinden tüm gücüyle başarı ile çıkan bir isim. 171 kilo olan Zafer Murat Arıcılar için ‘kilo verdi hayatı değişti‘ desek yeridir. Yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyleyen Arıcılar ile birlikte hikayesini öğreniyoruz.

‘Yeniden doğdum’

1 yılda 95 kilo vererek adını tüp mide ameliyatlarının başarı tablosuna yazdıran Zafer Murat Arıcılar, 171 kilodan 76 kiloya inerek gören herkesi şaşırttı. Kilolarını verdikten sonra kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyleyen Arıcılar ve ameliyatının başarı sırları karşınızda.

kilo verdi hayatı değişti

Aslında İzmirli olan fakat yaşamını Romanya’da sürdürmekte olan obezite hastası Zafer Murat Arıcılar isimli vatandaş 171 kilo ağırlığına çıktığını gördüğünde kesin olarak kilo verme kararını almıştı. Arıcılar, konuyla ilgili araştırmalarını yapmaya başladı ve İzmir şehrinde güvenebileceği hastanelerin aracılığıyla ameliyat olmaya karar verdi. Bu konuda başarılarını duyduğu Özel Medifema Hastanesi ile iletişime geçen Arıcılar, Obezite Kliniği’nin sorumlu doktoru olan  Op. Dr. Metin Karadeniz ile tanıştı. Yapılan değerlendirmelerinde ameliyat olması uygun görülen Arıcılar’ın ameliyatını yine Metin Karadeniz gerçekleştirdi. 44 yaşındaki Arıcılar’ın ameliyatı başarı ile tamamlandıktan sonra 1 yıl boyunca diyet ve aktif yaşam koşullarına büyük özen göstermesi ile 95 kilo verdi ve böylece 76 kiloya düşmeyi başardı. Normal kilosunu korumak için doktor kontrolündeki beslenme şartlarına büyük özen gösterdiğini dile getiren Arıcılar, şimdilerde kazandığı bu başarıyı korumak için diyetine devam ederken yeniden doğmuş olmanın haklı sevincini de yaşıyor.

kilo verdi hayatı değişti

Daha önce de tüp mide ameliyatı olan ünlü isimler arasında yer alan opera sanatçısı Hakan Aysev’in ameliyatını yapmış olması ile bilinen Metin Karadeniz ise bu gibi obezite cerrahilerindeki gelişim ve başarı oranlarına dikkat çekmeyi ihmal etmedi. Avrupa’ya ek olarka Çin, Avustralya, Amerika gibi uzak mesafe ülkelerden de Türkiye’de ameliyat olmak adına çokça talep geldiğini belirten Karadeniz, ekibi ile birlikte 1.200 hastaya kilo verdirildiğini, obezite hastalarına yeni bir yaşam kazanmada yardımcı olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiriyor.

Bir önceki yazımız olan Bu Konudada Kahraman Çıktılar: Obezite Tedavisinde Annelerin Rolü Büyük haberi ile annelerin obeziteden korunma konusundaki rollerini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe