Kapat

Diyet Yapmakta Zorlananlara Kilo Verdirecek 10 Kolay Öneri

Anasayfa DİYETLER Diyet Yapmakta Zorlananlara Kilo Verdirecek 10 Kolay Öneri
diyet yapma önerileri

Diyet Yapma Önerileri ile Zorlanmadan Kilo Verin!

Diyet yapmak bazılarımız için adeta bir irade savaşı bazılarımız için can sıkıcı bir süreç. Ancak ne olursa olsun sağlığınız için sizi hedefinize götürecek olan diyetiniz, sabır ve özverinin sonucunda hak ettiğiniz ödülü alacağınız bir yolculuktur. Bu yolculukta zaman zaman kuralların dışına çıkmamak ve yeni hayatınıza alışmak yorucu gelse de siz sevgili obezitehaber okuyucuları için düzenlediğimiz diyet yapma önerileri ile kilo vermek sandığınız kadar zor olmayabilir. Sağlıklı bir yaşam için okumaya devam edin!

diyet yapma önerileri

Hedefinize odaklanın

1Diyet yapmak fiziksel olduğu kadar psikolojik anlamda da değişikliklerin sizi beklediği bir süreçtir. Bu nedenle kendinizi motive etmek iradenizi korumak için şarttır.

2 – Kendinizi teşvik etmek için sevdiğiniz detaylara yönelin ve diyetinizi renklendirin. Örneğin kendinize ait diyet yemek tarifleri olan bir yemek defteri tutabilirsiniz. Ya da yeni ve renkli mutfak malzemeleri alarak kendinizi diyet tarifler yapmaya hazırlayabilirsiniz.

3 – Evinizdeki diğer bireyleri de diyet için teşvik edebilir, yalnız yaşıyorsanız bir iş arkadaşınızı ya da belki komşunuzu ikna edebilirsiniz. Bazılarımız için bu zorlayıcı süreçte karşılıklı motivasyon oldukça işe yarar olabilir.

4 – Kalabalık bir evde yaşıyor ve çocuklarınızın abur cuburlarını ya da eşinizin hazırladığı yemekleri görünce diyete devam etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Böyle zamanlar için kendinize ait bir raf oluşturun ve içini tamamen sağlıklı yiyecekler ile doldurun. Atıştırmalık istediğiniz zamanlarda çevrenizden etkilenmeden hemen bu rafa koşun.

5 – Kendinize yeni bir pantolon ya da bluz alın. Hedefinizi kilo üzerinden değil daha teşvik edici ve somut nesneler aracılığı ile belirleyin, dilediğiniz pantolona girebilmek gibi.

diyet yapma önerileri

Kaçamaklara son

6 – Akşam yemelerine karşı koyamıyorsanız uyku düzeninizi buna göre değiştirin. En çok acıktığımız ve kaçamaklar yaptığımız gece saatlerinde uyumaya ve enerjimizin yerinde olduğu aktif saatlerde mutlaka hareket etmeye çalışın. Uykunuzu düzene sokmanın bazen diyetinize yardımcı olabileceğini unutmayın.

7 – Arkadaşlarınızla buluşacağınız zaman mekanı siz belirlemek konusunda ısrarcı olun. Menüsünde diyetinize uygun hafif aperitifler bulunan mekanları seçmeye çalışın.

8 – Diyetinizi kendinizi sıkmadan ve zorlamadan aşamalı olarak ilerletin. Örneğin ekmeği bırakmak sizin için zorsa günde üç öğün birer dilim yediğiniz ekmeği günde iki ve günde bir öğüne düşürün ve sonrasında bu bir dilimi tam tahıllı olanlardan seçmeye başlayın.

9 – Yemeklerinizi tatlandırmak için zararlı soslar ya da tuz yerine baharatları kullanmayı öğrenin. Yoğun tatları ve kokuları ile baharatlar iştahınızı dizginlemede en büyük desteğinizdir. Örneğin salatalarınıza kekik ekleyerek daha lezzetli hale getirebilir ya da canınız tatlı çektiğinde tarçınlı yağsız süt içmeyi deneyebilirsiniz.

10 – Canınız diyetinize uymayan bir yemek çektiğinde sınırsız seçeneğiniz ve biraz da yaratıcılığınız ile hemen her tarifi kendinize uyarlayabileceğinizi unutmayın. Örneğin pizza istediğiniz günlerde ince bir tam tahıllı lavaşı pizza hamuru yerine kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Su İçerek Kilo Vermek İçin Bilmeniz Gereken 5 Önemli Bilgi ile su içmenin kilo verme üzerine etkilerini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg