Kapat

Kilo Verirken Kas Kaybı Yaşamayın

Anasayfa SAĞLIK Kilo Verirken Kas Kaybı Yaşamayın

Kilo vermek oldukça zor olsa de verdikten sonra başarmış olduğunuz görüntü sayesinde ne denli iyi bir şey yaptığınızı anlayacaksınız. Bu sebeple kilo vermek veya fazla kilolardan kurtulmak için hiçbir zaman geç kalınmış sayılmaz. Kadınların en büyük kabusu olsa da aslında kilo vermek için birkaç yöntem kullanmak yeterli olacaktır. Fakat kilo verirken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunur. Bu detayların başında da kilolarınızı verirken yağdan vermelisiniz. Eğer kastan verirseniz bu durum sizin için tehlikeli olabilir.

Kastan Kilo Vermemek İçin

Öncelikle şunu belirtelim bizim size verdiğimiz yöntemlerin dışında bu iş için bir uzmana görüşmenizde fayda bulunur. Uzman sizin için en uygun diyet programı ile size nasıl bir yol çizmenizi ve izlemenizi en detaylı şekilde anlatacaktır. Fakat sizlere genel hatları ile anlatmak gerekir ise diyet yaparken kas yakmamak için;

Kalsiyum tüketmeye dikkat edin. Özellikle günlük tüketmeniz gereken süt, yoğurt, yumurta, peynir gibi kalsiyum içerikli ana temel beslenme gıdalarını günlük olması gereken miktarlarda tüketmelisiniz. Proteinsiz diyet olmaz. Diyette en önemli unsurlardan biridir. Protein tüketmek günlük yenilmesi gereken kadar protein alımınız sizin kas yakmanızı engelleyecek ayrıca yağ yakmanızı da sağlayacaktır.

Yeşil sebzeler ile beslenmek önemlidir. Özellikle buhar
da pişmiş ve vitamini içinde kalan yeşil sebzeler sizin için diyet zamanı önemli olacaktır.

Kaslarımız Korumak İçin

Tek tip beslenmeden kaçını ve zamanında ara öğünler dahil olmak üzere atlamadan yemeniz gerekir. Spor yapmak kaslarınızın güçlenmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca detoks karışımı su veya içecekleri de tüketebilirsiniz. Bu hem kas yakmanızı engelleyecek hem de vücutta bulunan fazla ödemi atmanıza yardımcı olacaktır. Sizlerde bu yöntemleri kullanarak hatta uygulayarak rahatlıkla hem yağ yakabilir hem de kilo verirken kaslarınızı tehlikeye atmamış olacaksınız.

Kilo almamak konusunda bilgi vermiş olduğumuz ‘Kilo Almamak İçin Nasıl Bir Yol Çizilmelidir?’adlı yazımızı okuyabilir, yorumlarımızla bize destek olabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg