Kapat

Bir Gecede Kilo Vermenin 5 Etkili ve Kolay Yolu

Anasayfa BESLENME Bir Gecede Kilo Vermenin 5 Etkili ve Kolay Yolu
kilo verme

Bir gecede kilo verme mümkün mü?

Kilo verme süreci demek sabır isteyen ve zahmetli bir çabalama demek.Tabi ki iyi bir düzen sağlama ve daha fazla disiplinli olmak gerektiği de unutmamalı. Spor ve beslenme için zamanı doğru kullanmalı, her daim stresten uzak durmaya çalışmalısınız. Bunlara dikkat ederken de uykunun önemini asla es geçilemez. Bir gecede kilo vermenizi sağlayacak olan ve daha fazlası sizi bekleyen bu 5 öneriyi mutlaka beyninize kazımalısınız.

1.Protein alımı

Uzmanlar senelerdir bilindiği gibi akşam saatlerinde yemek yenmemesi ve akşam yemeği öğününün erken saatte bitirilmesi gerektiğini öneriyorlar. Ancak Florida Üniversitesi’nde ortaya konan bir çalışmada, gece yatmadan öncesinde küçük bir atıştırmalığın kilo verme üzerinde olumlu bir etkisi olduğu ortaya çıkmış. Yatmadan yarım saat ya da bir saat önce yenen protein barı, çalışmaya katılanlarda kan şekerini düşürücü olarak etki göstermiş.

kilo verme

2. Karanlık ortam

Büyük şehirlerde yaşıyor ya da yatağınız sokak lambalarına bakıyorsa kalın perdeler kullanmanızda fayda var. Öyle ki uzmanlar karanlık ortamı yalnızca çocuklarda büyüme için değil, yetişkinlerde de kilo verme için etkili olduğunu savunuyor.Tabi telefon ve bilgisayarları da yatak odasından çıkarmakta fayda var.

3. Doğru planlama

Hedefinize ulaşma ve motivasyonunuzu koruma amacıyla yiyeceklerinizi önceden belirlemekte fayda var. Örneğin sabah beş dakika daha kazanmak ya da uyumadan önce yemek planları ile kafanızı doldurmak yerine ertesi günkü öğle yemeğinizi hazırlayıp buzdolabında bekletin.

kilo verme

4. Serinlik

Diabetes Journal isimli dergide yer alan bir yazıya göre, genç erkek katılımcıların 18 derece bir ortamda rahatça uyudukları görülmüş. Bu esnada vücutta bulunan kahverengi yağ hücrelerinin üretiminin 23 derecedeki ortama göre yarıya düştüğü görülmüş.

5. Kaliteli ve düzenli uyku

Brigham Young Üniversitesi’nde yapılan bir diğer çalışmada düzenli şekilde ve yaklaşık olarak genelde aynı saatte uyanan kadınların, değişken bir uyku düzenine sahip olan kadınlardan daha az yeme isteğine ve açlık krizine sahip oldukları ortaya konmuş.

Bir önceki yazımız olan Önce Anekrosi Sonra Obezite Olan Kadının 45 Kiloyu Verme Hikayesi ile önce aşırı zayıf sonra da aşırı kilolu olan ancak ideal kilosuna kavuşmak için 45 kilo veren Rachel’ın hikayesini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg