Kapat

Uzmanlara Göre Psikolojinizi Kandırarak Obezitenin Önüne Geçmek Mümkün

Anasayfa HABER Uzmanlara Göre Psikolojinizi Kandırarak Obezitenin Önüne Geçmek Mümkün
kilo verme psikoloji

Kilo verme psikoloji kandırma yöntemleri ile kolaylaşıyor

Kilo verme süreci birçoğumuz için hem şart hem de zorlu bir sınav. Ancak motivasyonunuz ve sabrınız yeterli seviyede ise size bu yolda kimse engel olamaz. Tabi uzmanlardan biraz yardım almaktan da zarar gelmez. Kilo verme psikoloji oyunları ile hem daha keyifli hem de daha kolay bir hal alırken sizlere sağlığına giden yolculuğunuzda yenilenmiş vücudunuzun tadını çıkarmak kalır. Böylesi zorlu bir sürecin hem öncesi hem de sonrası psikolojinizi derin etkilerken, sizin psikolojiniz ile süreci nasıl etkileyeceğini şimdi birlikte keşfediyoruz.

İşte uzmanlardan yardımcı olacak fikirler

-Bilgilerinizi yenileyin: Kilo vermek hakkında öyle çok bilgi var ki hangisinin doğru olduğuna ya da bir şarlatanlık yalanı olmadığına karar vermek zor. Ancak siz kalori değerleri, bunların nasıl yakılığı gibi konularda bildiklerinizin doğruluğundan emin olun, emin olduklarınızı doğru kaynaklardan güncellemeden bu yola çıkmayın.

kilo verme psikoloji

 

– Şeffaf poşetler: Beyninizi yemek yerken kendinizi durdurabilmek adına nasıl kandıracağınızı bilmiyorsanız şeffaf poşetleri deneyin. Yediklerimizi ve aldıklarımızı görmek kendimizi değerlendirme sürecimizde yardımcı olacak.

-Midenizi kandırın: Canınız abur cubur istiyorsa, bu gibi durumlarda zararlı olduklarına kendinize inandırarak havuç ya da kereviz sapı yiyin. Mideniz doldukça kalori almadan sizi pes ettirecek ve abur cubur kriziniz bastırılmış olacak.

– Diyetlerde gelenekçi olmayın: Kilo veren kişilerin bunu tamamen kafalarına hedeflerini koyarak yaptıkları ortada. Bu sebeple yaşam tarzı değişikliklerinin geleneksel kilo verme kurallarından çok daha üstün olduğunu gözlemlere dayanarak rahatça söylemek mümkün.

kilo verme psikoloji

-Eğlenceli değil mi?: Egzersiz sizin için işkence, diyet ise çileyse o zaman işiniz biraz zor. Ancak her kuralı bir alışkanlığa dönüştürmek için keyifli yollar keşfedebilirsiniz. Arkadaşlarınızla egzersiz, ya da lezzetli diyet tarifleri denemek eminiz sizin de hoşunuza gidecek.

– Kendinize iyi davranın: Kilo vermem durdu deyip diyetine küsenler mi ararsınız, kilo veremediği için daha çok yiyerek moral bulmaya çalışanlar mı… Kendinize iyi davranın ve sorunların temelini bulmaya çalışın. Daima gerçekçi çözümler için uzman desteği alma şansınız olduğunu unutmayın.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bunları Sofranızdan Eksik Etmeyin: Çinko Deposu Yiyecekler ile çinko oranı yüksek besinleri ve faydalarını öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe