Kapat

Kilolu Kadınlar için Genel Moda Önerileri

Anasayfa Moda Kilolu Kadınlar için Genel Moda Önerileri

Obez ve kilolu kadınların modayı takip etmeleri sanıldığı kadar imkansız değil gerçekte. Modayı takip etmek için manken gibi olmaya gerek yok. Günümüzde pek çok giyim firması artık fazla kilolu kadınlara uygun kıyafetleri de model yelpazelerine kattı. Bu konuda bir numara olan pek çok giyim markası mevcut.

Obez kadınlar moda olan tüm kıyafetleri giyebilirler. Ancak moda olan her kıyafet kilolu kadınlar için uygun değildir. Örneğin mini, bol ve dar etekler yerine üste tam oturmayan volanlı, aşağı doğru daralan etek ve elbise modelleri kilolu kadınları çok daha zarif ve şık göstermekte. Yine moda olan kısa ve dar ceketler ile salaş ceketler kilolu kadınları olduklarından daha kilolu gösterirler. Bunların yerine aynı renklerden modele yakın daha uzun ve salaş yerine daha üste oturan ceketler tercih etmeli kilolu kadınlar.

Giyim dışında yine ayakkabı ve çanta da önemli.  Moda diye minicik çantalar kullanmamalı kilolu kadınlar. Ayrıca  ince topuklu ve yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmemeliler. Kilolu kadınlar babet tarzı ayakkabıları seçebilecekleri gibi, yüksek topuk giymek istiyorlarsa kalın topuklar tercih etmeliler. Çok yüksek olmayan kalın topuklu ayakkabılar da oldukça zarif gösterir ayağı. Çantalarda minik çantalar uygun olmaz. Moda çantaların büyük modelleri ya da büyük ama moda renkler kullanılabilir.

Kilolu kadınlar saçlarında yine modayı takip etmek zorunda değillerdir. Ancak kısa kesimler ve modern kesimler onlar için uygun olur. Yüzü daha kilolu gösterecek saç kesimlerinden ve saç modellerinden kaçınmaları gerek. Makyaj konusunda bu yıl altın tonlar moda ancak daha doğal renkler kullanarak makyaj yapabilirler. Ya da renkleri belli belirsiz kullanabilir kilolu kadınlar makyaj yaparken.

Fast food hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘ Fast-Food (Ayak Üstü) Besinler Tüketilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?‘ adlı makalemizi okuyarak bilgilenebilir, yorumlarınızla bizi destekleyebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg