Kapat

Kilolu Kadınlarda Stil Hataları

Anasayfa Genel Kilolu Kadınlarda Stil Hataları

Kilolu kadınlar kıyafet seçerken bazen hata yaparlar.  Bu hataların büyük çoğunluğu kıyafetler ve aksesuar tercihleri. Örneğin bol, geniş modelli elbise, pantolon, tunik ve etek gibi kıyafetler kilolu hanımların tercih etmemesi gereken giysilerin başında gelir. Enine çizgili modeller, büyük desenli elbise, bluz, pantolon ve etekler. Baklava desenli kıyafet tercihi kilolu kadınların kaçınması gereken kıyafetlerin başında gelir.

Bol kıyafet giymekle çok dar kıyafet giymek de kötü bir görüntü ortaya çıkartır kilolu kadınlarda.  Parlak renkler de tercih edilmemelidir. Renkli kıyafetler seçilebilir ancak çok parlak tonlar daha kilolu gösterebilir. Bu sebeple  göz alıcı renklerden ve modellerden kaçınılmalı. Kalın kemer takmak da daha kilolu göstereceğinden kullanmamak yerinde olur.  Aslında hiç kullanmamak en doğrusudur.

Kalın kumaşlar koyu renklerde olsa da kaçınmak gerek. Bu tür kumaşlar daha kilolu gösterir. Kalın örgü kazaklar özellikle saç örgüsü her ne kadar şık ve zarif olsa da maalesef kilolu bir bayanda zerafetini kaybeder. Bu sebeple düz ve ince ipliklerden örülmüş kazaklar tercih edilmeli.

Mağazalarda ve vitrinlerde mankenlerin üzerinde harika duran pek çok model ne yazık ki; kilolu kadınlarda aynı etkiyi yaratmaz. Özellikle şişme mont giymek bu hatalardan biri olacaktır.

Uzun ve bol hırkalarda kilolu kadınlarda hatalı tercihlerden. Kiloları saklamak için giyilen uzun bol hırkalar aksine daha kilolu gösterir kadınları. Kısa ceketlerden de kaçınmakta fayda var. Ayrıca yüksek bel ve bol kot pantolonlar yine kilolu kadınların hatalı tercihleri arasında yer alıyor.

Renklerde önemli soluk gösteren renklerden uzak durmak gerekir. Mavi tonlar, kırmızı tonlar kilolu kadınlarda rahatlıkla kullanılabilen renklerdendir. Bu renkler aynı zamanda enerjisi yüksek renkler arasında yer alır.

İş hayatında kilolu hanımların yeri hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘ İş Hayatında Kilolu Kadınlar‘ adlı metni

 

Facebook İle Yorum Yap

“Kilolu Kadınlarda Stil Hataları” üzerine 10 yorum

  1. Ogul Cakir says:
  2. Ornek Binay says:
  3. Yelda Avni says:
  4. Aldogan Karan says:
  5. Hurriyet Yildizeli says:
  6. Busra Toraman says:
  7. Akses Evren says:
  8. Algul Kirac says:
  9. Sine Korun says:
  10. Hayat Kizil says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe