Kapat

Kilolu Olmanın Nedenleri Araştırılmalı!

Anasayfa BESLENME Kilolu Olmanın Nedenleri Araştırılmalı!

Birkaç gün önce sayın Dr. Rasim Küçükusta’nın bir yazısını okudum gerçekten hem çok şaşırdım hem de çok ilgimi çekti.

Bu yazıyı sizlerle paylaşmak istediğim için de hemen konuya girmek istiyorum. Sayın Küçükusta, yazısında kilolu insanların göbeklerinin hemen eritmelerini istemiş ve onların kap krizi geçirebileceklerini ifade etmiş.

Aşırı obez değilseniz hemen bu göbekten kurtulun diye de eklemiş. Herkesin kilosunun kendisine ait olduğunu ideal bir kilo olamadığını da eklemiş. Asıl önemli olan kural sağlıklı beslenme diyerek biz kilolu insanların nasıl beslenmesi gerektiğini anlatan bir beslenme listesi vermiş.

kilolu-olmanin-nedenleri-arastirilmali

Bizlerde sizlere şimdi bu listeyi sunmak istiyoruz. Şeker ve unlu gıdaları tüketmemek, her gün meyve tüketmek ama bir porsiyondan fazla olmamak şartı ile aşırıya kaçmayı kesin istemiyor.

Her mevsimini sebzesini tüketmek, yiyebiliyorsanız haftada iki gün balık yemek, özgür hayvanların ( açık alanda ot yiyen hayvanlar) süt, yoğurt, yumurta tüketmek, yağda kızartmadan kesinlikle uzak durmak.

Sağlıklı beslenirken her gün bir saate yakın yürümek bizleri için çok faydalı olduğunu da ifade etmiş doktorumuz.

kilolu-olmanin-nedenleri-arastirilmali

Şayet diyor sayın doktorumuz kilolunuzun altında sağlık probleminiz var ise kesinlikle bir tedavi merkezine görünmeniz gerekli ve bu kilolunun altında yatan gerçeği bulmak zorundasınız diyor.

Her sabah kahvaltınızı kesin yapın diyor çünkü günün ilk yemeği olduğu için vücuda en çok enerjiyi veren kahvaltı. Güne mutlu başlamak beyin hormonları için çok önemli diye de bir dip not düşmüş.

 

Bir önceki yazımız olan Kilolu Erkeklerde Özgüven Ve Şıklık Bir Arada başlıklı makalemizde Kilolu Erkeklerde Tarz hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg