Kapat

Kış Günlerinde Soğuk Algınlığına Yakalananlara Müjde!

Anasayfa BESLENME Kış Günlerinde Soğuk Algınlığına Yakalananlara Müjde!

Soğuk havalar yada hava değişimi, sıcaklığın değişiminden dolayı nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara yakalanmamıza sebep oluyor. İnsanların bu rahatsızlıklardan kurtulmak için ilaçtan önce tükettikleri uygulama bitki çayları oluyor. Ama bu çayları tüketirken yararları, zararları göz önünde bulundurularak tüketilmelidir.

Havaların soğuması ile yararlarının saymakla bitmeyeceği tarçın, ıhlamur, adaçayı, zencefil, zerdeçal gibi bitki çaylarına olan rağbette çoğalıyor. Bunları aktarlardan satın alırken yaralarının yanında sebep olabileceği zararları da öğrenmek gereklidir.

kis-gunlerinin-vazgecilmez-caylari

Kışın Soğuk Havaların Gelmesiyle Bitki Çayları Tüketimi Artıyor

Kış aylarıyla beraberinde soğuk havaların gelmesiyle vatandaşlarında en bildikleri bitkiler arasında zerdeçal, hatmi çiçeği, ebegümeci, zencefil, tarçın, papatya çaylarının tüketimi artmaktadır. Bu bitkileri tüketmeden önce yararları hakkında bilinçlenmekte fayda var. Mesela zerdeçal yararlarından bahsedecek olursak, zerdeçal bağışıklı sisteminin kuvvetlenmesini sağlıyor.

Halk arasında soğuk havalar ile grip, nezle, soğuk algınlığına yakalandıysak ilaçtan daha çok aktarlardan alınan yan etkisi bulunmayan doğal bitki çayları tüketilmektedir. Tüketilen bitkileri sayacak olursak en başta ıhlamur, adaçayı, karanfil, papatya aracılığıyla  yapılan çaylardır.

Vatandaşlarımız, İçerisinde Kimyasal Madde Barındıran İçeceklerden Kaçınmalı

Soğuk havalar gelince kış aylarında en çok satılan bitkiler arasında zencefil, ıhlamur, adaçayı sayılırken aslında halkımızın bilmediği ‘hatmi çiçeği‘ halkımızın bilmesi gereken bitkiler arasındadır. Hatmi bitkisinin yararlarından bahsedecek olursak başta bronşite, anjine ve öksürüğe iyi gelmektedir. Ancak insanlarımız ıhlamuru bildikleri için tercihlerini o yönden kullanıyorlar.

Doğal, natürel bitkiler varken, sitrik asit içeriğiyle yapılan toz tarçın, zencefil gibi doğal olmayan, kimyasal içecekler tüketilmemelidir. Bunların yanında işlemlerden geçmiş, içerisinde neler barındırdıklarını bilmediğimiz hazır, poşet çayları dahi tüketmemiz gerekir.

 

Bir önceki yazımız olan Sevdiği Kızla Evlenmek İçin 60 Kilo Verdi başlıklı makalemizde Abdullah Polat’ın Zayıflama Hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg