Kapat

Light Ürünlerle İlgili Gerçekleri Açıklıyoruz

Anasayfa Genel Light Ürünlerle İlgili Gerçekleri Açıklıyoruz

Kilo verme konusunda karar verenlerin ilk başvurduğu yollardandır piyasadaki “light” ibaresiyle satılan ürünlerden almak. Hemen hepimiz “Bu ürün madem satılıyor ve adına da “light” denmiş, demek ki kilo verdiriyor” diye düşünürüz. Bu yazımızda sizlere doğru bildiğimiz sandığımız light ürünler ile ilgili birkaç gerçeği açıklayacağız.

Öncelikle bilmemiz gereken şey; bu ürünlerin de kalori içerdiğidir. Bu sebeple satın alınan her ürünün etiketindeki kalori değerleri iyice okunmalıdır.

Özellikle light krakerler ve bisküviler zayıflama niyetinde olanlar tarafından çok tüketilir. Ancak eğer öncelikli amaç sağlıklı beslenme ise bu ürünlerin içeriğinde genellikle yağ, mısır şurubu ve glikoz olduğunu da bilmeniz gerekir. Şeker oranı azaltılmış olan bu zayıflama ürünleri grubundaki besinlerde yine de yağ ve şeker bulunur. Bu yüzden de rejim yapmak istediğinizde bunlardan tüketmek yerine her zaman doğal besinleri tercih etmelisiniz. Taze meyve tüketimini belirli aralıklarla gününüze yaymak çok da sağlıklı ve faydalı olacaktır.

Obezite hastalarının ve kilo vermek isteyenlerin bir diğer tercihi ise light yoğurt ve süt ürünleridir. Oysa ki; bunları tükettiğinizde zayıflamanız hızlanmaz. Rejim dönemlerinin en önemli noktası günlük harcanan kalori kadar kalori almaktır. Ayrıca vücudun yağ dengesi de bilinçli bir şekilde sağlanmalıdır. Aksi takdirde metabolizmanın ihtiyacı olan yağ oranı azaldığı takdirde kabızlık gibi sorunlarla da uğraşmak zorunda kalırsınız. Bu rahatsızlık kilo vermenize olumsuz etki ederek tamamen durmasına yol açabilir. Ayrıca vücuttaki yağ oranı azaldığında metabolizmamızda bulunan ve sadece yağda çözünen vitaminlerde de sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Light ürünlerin zayıflamada etkisi olmadığı yapılan bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Eğer rejim yapmak niyetinde iseniz öncelikle sağlıklı beslenmeden yola çıkarak hayatınızdan kızartmayı, hamur işlerini, abur cubur tüketimini çıkartmalı ve az az ancak sık sık beslenmelisiniz.

Obezite tedavisi gören hastalarının başvurduğu yöntemlerden biri olan mide küçültme ameliyatı ile ilgili yazımızı okumak ve bilgi edinmek için tıklayınız. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilir, fikir ve yorumlarınızı bize yazabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

“Light Ürünlerle İlgili Gerçekleri Açıklıyoruz” üzerine 10 yorum

  1. Ergem Yalman says:
  2. Veysel Efendi says:
  3. Tansel Yuce says:
  4. Derin Sezgin says:
  5. Kuzay Bayraktar says:
  6. Nazli Cetinkaya says:
  7. Taylan Ertug says:
  8. Derin Sezgin says:
  9. Dolunay Bayindir says:
  10. Erden Abaci says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe