Kapat

Linet, Nasıl 35 Kilo Verdiğini Açıkladı..

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ Linet, Nasıl 35 Kilo Verdiğini Açıkladı..

Çocukluğundan beri kilolu olduğunu söyleyen Linet annesi ile birlikte rejim yapsa da hiç zayıflayamadığını ve hatta her geçen zamanda daha fazla aldığını söylüyor. Bir dönem kilo verdiğini ve bu verdiği kilo ile baya mutlu olduğunu anlatan Linet, bu kilosunu istediği yerde tutamayarak 90 kiloya kadar çıkmış.

Karar Verme Dönemi;

Zayıflamaya karar verdiği dönem olarak 90 kiloya çıktığı dönemler olduğunu söyleyen Linet, bu dönemde zayıflamaya karar verdi. 165 boylarında olan Linet 90 kiloya çıkınca zayıflamaya tam olarak karar verir. İnce kemik yapısında olmasına rağmen 90 kilo çok ciddi bir kiloydu ve zayıflamaya tam da bu dönemde karar verdi. Zayıflamak için beslenme uzmanından ve psikologa giderek destek almıştır. Çocukluğundan beri kilolu olan linet, okulda da arkadaşlarından hep kilolu olduğu için kendisini mutsuz hissedermiş.

linet-nasil-35-kilo-verdigini-acikladi

Nasıl Zayıfladığını ve Neler Yaptığını Açıklıyor;

Bol bol meyve suyu içtiğini ve çoğu zaman taze sıkılmış olan meyve sularını tercih ettiğini söylüyor. Ekmek yemekten uzak durduğunu ancak çorba içtiğini açlığını çorba ve meyve suları ile kestiğini anlatıyor. Bir ay bu şekilde düzenli ve hiç taviz vermeden devam ettiği için vücudunda ciddi değişiklikler olduğunu gözlemlemiş. Bu değişim onu daha çok motive etmiş. Bir ay sonrasında ara ara pilav yediğini ancak bunu yerken bir tabak yemek yerine üçte birini tükettiğini söylemekte. Yeme alışkanlıklarının düzene girmesi zayıflamada ki en önemli faktör olduğunu söyleyen Linet, bu alışkanlığı kısa sürede kazandığını söylüyor.

linet-nasil-35-kilo-verdigini-acikladi

Kilosu Olanlara Tavsiyeleri Neler?

Kilolu olmak sağlık sorunlarını beraberinde getireceğinden zayıflamaya karar vermeye kafada başlamak gerektiğini söylüyor. Yeme alışkanlıklarının önemi zayıflamada çok büyük bir faktör. Üç öğün yemektense beş hatta yedi öğün yiyin, ancak az yemek yeme zayıflatacağını kesinlikle unutmayın diyor.

Zayıfladığınız zamanda bunu korumak çok zor olduğunu savunan linet bu kiloyu korumak vermek kadar zor olduğunu söylüyor. Verdiği bu tavsiyeler ve başarı hikayesi kilolu olanlara heyecan vereceği kesin. Sizde kilo sorunu yaşıyor ve zayıflamak istiyorsanız önce zayıflamaya linet gibi kafadan başlayın ve önce siz inanın.

 

Bir önceki yazımız olan Astım Hastalığı Sonrası Kilo Alınır Mı? başlıklı makalemizde Astım hastalığı ve obeziteye etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg