Kapat

Meral Gök 18 Ay Da Tam 52 Kilo Verdi..

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ Meral Gök 18 Ay Da Tam 52 Kilo Verdi..

Ben dokuz senedir böyle kilolu biriyim. Genç kızlık zamanlarımda zayıf biriydim dogumdan sonra ve dikkatsiz beslenme hareketsizden aldım kiloları.

140 kiloya kadar geldim sonrasında, yürürken zorluk çekmeye başladım ayaklarım çok ağırır ve şişerdi, biraz yol yürüsem nefes alıp verirken zorlanırdım, üstüme doğru düzgün bir kıyefet alamazdım, hep çuval gibi babaanne kıyafetleri gibi şeyler alırdım. Hiç yaşıma göre şeyler alıp giyemedim şimdiye kadar.

Arabalarda yolculuk yaparken çok zorluk çekerdim, millet arabada onları ezecekmişim gibi kendilerini geriye çekerlerdi, yanlarından geçerken sokakdaki insanlar bana tuhaf tuhaf bakardı, sanki öcü görmüş gibi kimisi dalga geçerdi aaa kadına bak ne kadar şişko… Bunu yapanlar kaca koca kadınlar tabi çocuklarda alay ederlerdi.

Oğlum 1. sınıfa başladı, onu ilk günler götürüp getiriyordum ve bir gün çocuklar bana dönerek kadına bakın çok şişko dediler…

Bende o sıra koşarak oradan uzaklaşmak istedim ve merdivenlerden düştüm daha da çok alay ettiler, sonra çocuguma Berkant’ın annesi çok şişko şişkolukdan yürüyemiyor bile yerlerde yuvarlanıyor demişler. Çocugumun zoruna gitmiş bende kendimi bu yüzden eve kapattım hiç okula gitmedim.

7 Sene oluyor bu sene gittim herkes annen çok güzel olmuş demeye başlamışlar oglum gururlanmış resmen neyse asıl ameliyat olmaya karar verişim nedenlerinden birisi de:

Beni gören kadınlar  sen çok kilo almışsın bu ne kız ayı gibi olmuşun yok kocan seni aldatır yok şimdiki kocalar zayıf kadınlardan hoşlanır üstüne kuma getir falan filan beni iyice bunalttılar… Bu ağır baskılardan dolayı intihar bile ettim yoğun bakımda yattım çıktım.

Eşimden boşandım bu bunalım yüzünden sonra barıştık ameliyat olmadan olmadan on gün önce yeniden evlendik.

Haa diyeceksiniz ki hiç mi diyet yapmadın diye hemen ameliyat mı olmaya karar verdin yok çok diyet yaptım hastaneye gidip diyetisyen tarafından  3 kilo 4 kilo verdim 5 kilo aldım diyet yaptığım halde son çare bu ameliyat oldu..

Ameliyat olmama da facebookdan Esra Güler adında bir arkadaşım sayesinde karar verdim. Kendi de olmuş iyiki banada ol demiş onun sayesinde mutluluğa kavuştum, kendimle barıştım artık rahatlıkla dışarıya da çıkıyorum istediğim kıyafetleri de alıyorum..

Allah Esra arkadaşımdan ve beni bu obezite illetinden kurtaran Dr.Atilla Akova hocadan razı olsun hep mutlu olsunlar inşallah.

Bende hipertansiyon vardı şimdi yok nefes alışım düzeldi, şimdi bir sürü yol yürüyorum hiç bacaklarım ağrımıyor hatta araba ile gidilen yerleri bile yürüyerek gidiyorum.

Şimdi mutluyum eskiden yürümekde zorluk çekerdim şimdi koşuyorum ufak oğumla yarış yapıyoruz 🙂

Bu ameliyatı iyiki olmuşum diyorum inşalah herkes benim gibi kurtulur bu obezite illetinden…

BAŞLANGIÇ KİLO : 140

ŞUAN Kİ KİLO : 88

AMELİYAT: TÜP MİDE

DOKTOR: ATİLLA AKOVA

 

Bir önceki yazımız olan Fatma Kutlu Tam 45 Kilo Verdi İşte Başarı Hikayesi.. başlıklı makalemizde 45 Kilo Veren Fatma Hanım hakkında bilgiler verilmektedir.

“Meral Gök 18 Ay Da Tam 52 Kilo Verdi..” üzerine 2 yorum

  1. Meral Gök says:
  2. pınar says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg