• 538.885

Mezuniyet Balosunun En Güzeli Olmanızı Sağlayacak Makyaj İpuçları

Anasayfa
GÜZELLİK Mezuniyet Balosunun En Güzeli Olmanızı Sağlayacak Makyaj İpuçları
0  
mezuniyet makyajı

Mezuniyet makyajı için en iyi modeller ve öneriler

Makyaj yapmanın genç kızlar ve özel davetlere katılacaklar için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Peki ya hayatının en özel ve önemli davetine hazırlanmakta olan heyecanlı genç kızlar? Tüm başarı ve emeğinizin ödülünü almak bir yana senelerin verdiği yorgunluk ve stresi atacağınız bu özel günde hayatınız boyunca unutamayacağınız anılarınıza eşlik edecek büyüleyici bir görünümü ne kadar çok istediğinizi tahmin etmek güç değil. Bu nedenle hem ihtiyaç ve isteklerinize yanıt verecek hem de konsept için en ideal olacak mezuniyet makyajı modellerini ve önerilerini sizler için derliyoruz.

Önce gözler

Göz makyajı mezuniyet gibi özel bir gün için makyaj yaparken odaklanmamız gereken öncelikli nokta. Çünkü bakışlarınızın ne kadar cazibeli olmasını sağlarsak bu unutulmaz günde o kadar etkileyici olacaksınız.

mezuniyet makyajı

Gözlerinizde biraz parıltıya yer vermeniz bu temada bir gece etkinliği için ideal olacaktır. Eğer balonuz gündüz saatlerinde ise canlı renklerde farlar ile gün renklerini de yansıtabilirsiniz. Eyeliner rengini simli seçmek ya da far paletinin en açık tonlarını kullanmak gözlerinizi taze, canlı ve genç göstermek için en ideal yöntemler olacaktır.

Doğallık ön planda

Unutmayın ki gideceğiniz etkinlik sizin mezuniyetiniz ve bu arada kadınsı bir cazibe yerine gençliğin verdiği doğal güzelliği ön plana çıkarmak önceliğimiz. Bu nedenle abartıdan kaçının ve size doğal bir aydınlık verecek makyaj modellerine odaklanın.  Youtube Son Video

mezuniyet makyajı

Cildinizde kalın katmanlı ve yağ bazlı olması nedeniyle yapay duran kapatıcı fondötenler yerine su bazlı ve mat ürünler kullanın. Göz altı kapatıcılarının cilt tonunuzdan maksimum iki ton açık olmasına izin verebilirsiniz. Kaşlarınızı tamamen doldurmak yerine hafifçe boşlukları noktalar halinde kapatın ve takma kirpik yerine kirpik kıvırma yöntemini deneyin.

mezuniyet makyajı

Kirpiklerde iki katlı ve yoğun siyah pigmentli maskara kullanmak takma kirpik kullanmanıza gerek kalmadan harika bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Dudaklarınızda hafif parıltılı pembe tonları, nar çiçeği kırmızısı ya da turuncu alt tonlu toprak renkleri tercih edin. Bu sayede daha canlı ve sağlıklı görüneceksiniz. Highlighter ve kontür paleti ile burun kemiği ve alın ortasına hafif parlaklık kazandırarak son noktayı da koyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dört Mevsim Sağlık için Vazgeçilmezimiz Güneş Kremi ile sene boyunca dört mevsim güneş kremi kullanmanın faydalarını ve önemini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Sponsor

Bizi Takip Et

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg