Kapat

Mide Ameliyatı İle 8 Ayda 70 Kilo Verdi

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ Mide Ameliyatı İle 8 Ayda 70 Kilo Verdi

Aşırı kilolarından bir türlü kurtulamayan hayatının büyük bir bölümünü kilo problemi ile geçiren, ne kadar diyet yaparsa yapsın bir türlü kilo veremeyen Yalçın Aydın,  isimli vatandaşımız bir araştırma sonucu ameliyat ile zayıflama yöntemini keşfetmiş.

Araştırmalarını daha da genişletmiş ve bu araştırma sonuçlarına göre İzmir üniversitesinde bu ameliyatın büyük bir başarı ile yapıldığını öğrenmiştir. Yılladır yaşadığı bu kilolardan kurtulmak için hemen Bursa’dan İzmir üniversitesi Tıp Fakültesin Medikal park hastanesi Organ Nakli ve Obezite Cerrahisi Uzmanı Ünal Aydın ile görüşen vatandaşımız şimdiye kadar edindiği diyet programını ne kadar yanlış olduğunu anlamış.

Aydın, insanların ameliyat kelimesinden herkes gibi kendisinin de çok korktuğunu o yüzden şimdiye kadar ameliyat olayına hiç sıcak bakmadığın söylemiş. Çok korkmasına rağmen sadece aşırı kilolardan kurtulmak ve daha sağlıklı olmak için mide ameliyat olmaya karar vermiş.

Aydın ameliyatın çok başarılı geçtiğini ve bu zamana kadar asla bir sorun ile karşılaşmadığını ifade etmiş.  Ameliyata öncesi 150 kilo olduğunu ifade eden Aydın, şimdi 70 kilo vererek 80 kiloya kadar düştüğünü söylemiş. Aşırı kilolarından bugüne kadar normal yollardan kurtulamadığını aksine aşır kilonun kendisini şeker hastası yaptığını sosyal dengesinin bozulduğunu hiçbir zaman istediği kıyafetleri bulamadığını ifade eden vatandaşımız, şimdi kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söylemiştir.

Bugüne kadar kilo vermek için her yolu denediğini ama asla başarılı olamadığını söyleyen vatandaşımız kilo verme bu kadar kolay olduğunu bilseydim daha önce ameliyat olmaktan asla korkmazdım dedi. Diyet yapmadan da kilo vermeye başlayan vatandaşımız insanları ameliyatla kilo verme konusunda korkmamaları gerektiğini söyledi.

mide-ameliyati-ile-8-ayda-70-kilo-verdi

Organ nakli ve Obazite Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ünal Aydın ise insanlar tüp mide ameliyatlarında yanlış yönlendirdiklerini o yüzden bu tip hastaların ameliyat olmaktan korktuklarını ifade etti.

İnsanların obezite olmaları yüzünden şeker hastalığı ve diğer hastalıklara yakalandıklarını anlatan Aydın, insanların şeker hastası olması yüzünden hem kendilerine aşırı derecede maddi yük getirdiğini hem de ülke ekonomisine zarar getirdiğini hem de yaşam kalitesini çok kötü etkilediğini söyledi.

Dünya sağlık örgütünün yaptığı araştırmalara göre bu tip hastaların on yıl ya da daha az yaşadığını anlatan Aydın, sözlerine şunları da ekledi ve tamamladı:” Modern toplumlarda bu tip hastalıklara yakalama oranı çok yüksek bir hal aldı.

Hareketsizlik aşırı yemek yeme alışkanlığı özellikle obezite artık günümüz teknolojisini hastalığı olarak kabul edilmektedir.

İnsanlar diyet ve spor ile kilolarını kontrol altında tutmak zorundadır ama insanlar bunu başaramıyorsa şayet onlara tavsiyemiz ancak ameliyat ile mide küçültme yapılarak hastanın kilo vermesini sağlıyor hem şeker hastalığı ile obezite hastalığı riskini ortadan kaldırıyoruz. Bu arada hastalar kulaktan duyma yanlış anlamalar ile yanlış yerlere yönleniyorlar.

İsteseler hastalar mide küçültme ameliyatları ile bu tip hastalıklardan kurtulabilirler ve daha sağlıklı, huzurlu bir hayat sürebilirler daha huzurlu bir ortama geçmiş olurlar. Yalçın beyde bu tip bir hasta olduğu için daha mutlu bir hayatı tercih etmiş oldu.”

 

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Obezite ile Savaş başlıklı makalemizde Çocuklarda Obezite hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg