Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 159.061

Mide Balonu Nedir?

Anasayfa
OBEZİTE CERRAHİSİ Mide Balonu Nedir?

Günümüzde yaşanan en büyük problemlerin başında gelen obezite ile mücadele edenler için birçok yol bulunmaktadır. Bu yollardan bir olan mide balonu bir diğer adı ile gastrit balonu ile bu mücadeleye başlamanız mümkün olmaktadır.

Avrupa ülkelerinde yaygın bir şekilde kullanılan bu yöntem ile kilo vermek olası bir durumdur. Fakat sonrasında verilen kiloları geri almamak için çok dikkat etmeniz gerekir. Çünkü mide balonu uygulaması sonrası geri dönen kilolardan şikayetçi olanlar bulunmaktadır. Bu sebep ile bu duruma dikkat etmenizde fayda bulunur.

Mide Balonu Nasıl Takılır?

Bu güne kadar eğer gastritten şikayetçi olarak uzmana başvurmuş ve endoskopi olmuşsanız bilirsiniz. Bilmeyenler için şöyle açıklayalım; kesinlikle cerrahi bir operasyon değildir. Ağzınızdan endoskopi cihazı ile tüp indirilir ve bu tüp sayesinde mideniz tıpkı bir kelepçe bağlanmış gibi çabuk doyar. Tüp mide ameliyatları ülkemizde çok yaygın olmasa da bilinen bir operasyon olmaktadır. Bu sayede obezite ile mücadelede büyük rol oynar. Obezite bir hastalıktır bu hastalık bazen; çevresel faktörler ve kişinin yeme alışkanlığından gelir bezen de; genetik olarak gerçekleşir. Her iki sebepten ötürü de tedavi olunmadığı zaman sorun oluşturur. Ne kadar erken tedavi edilmediği zaman sorun oluşturacaktır. Bu hastalık için hiçbir zaman geç kalınmış değildir.Obezite için Başka Ne Yapılır?

Tabii bu konuda uzmanın tavsiyesi oldukça önemli bir faktör olmaktadır. Yapılacak olan her tedavi uzman tarafından belirlenir ve tedavi edilir. Bu tedavilerin en başında diyet gelirken bir diğeri ise mide küçültme operasyonları gelmektedir. Bu operasyon uzman tarafından belirlenen yöntemler ile yapılmaktadır. Tedavi görmek ve bu hastalıktan kurtulmak için hiçbir zaman geç kalınmış sayılmaz. Her yaşadığınız an erken tedavi için bir umut olacaktır.

Gıda alerjenlerinden bahsettiğimiz, ‘ En Yaygın 5 Gıda Alerjisiyazımızı okuyabilir, alerjenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilir, fikir ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg