Kapat

Mide Küçültme Ameliyatı Riskleri ve Zararları

Anasayfa HABER Mide Küçültme Ameliyatı Riskleri ve Zararları

Obezite yıllar boyunca insanların hayatlarını olumsuz yönde etkileyen bir yanlış beslenme şeklidir. Yanlış beslenme ve hareketsiz bir yaşam dışarıdan yediğimiz içtiğimiz yiyeceklerin hepsi sizin yaşamınızın olumsuz yönlerinden bir tanesidir. Bu sebepten ötürü kilo veremeyen kişiler mide küçültme ameliyatı olarak obezite ile başa çıkmaya çalışmaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Midenin bir kısmının alınarak ikiye katlamasına mide küçültme ameliyatı denmektedir. İnsan vücuduna yerleşen kilolar zaman geçtikçe kalıcı bir hal almaya başlamaktadır. Bünye kilo almaya müsait ise alınan kiloları geri vermede normal olarak çok zorlanacaksınız demektedir. Bu gibi durumlarda yağ aldırma operasyonları ya da mide küçültme operasyonları ile bu çözümden kurtulmanız mümkün. Mide küçültme ameliyatları uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. İlk başlangıçlarda zahmetli ve hayli bir yorucu durumdur. Zaman geçtikçe veremediğiniz kilolar toparlandıkça bu zahmetin güzel yanlarını kısa bir sürede görmeye başlarsınız. Bu şekilde mideniz küçülecek ve yediğiniz içtiğiniz şeyler yarıya düşecektir. Bu sayede veremediğiniz kiloları bu yöntem ile çok kolay bir şekilde verebileceksiniz. Mide küçültme ameliyatı çok fazla bir oranla olmasa da belli bir risk seviyesine sahiptir.

Tüp mide ameliyatından sonra belli başlı komplikasyonlar meydana gelmektedir. Midenin kalan kısmındaki karın boşluğunda sızma ya da kaçak gibi ameliyat sonrası sorunlar olabilmektedir. Ameliyatta mide küçültülüp ikiye katlandığı için kesilen kısmından itibaren bir zımba gibi şerit oluşturulmaktadır. Kaçak ya da sızıntı bu kısımlardan kaynaklı olmaktadır. Bunun dışında ameliyat sonrası akciğer enfeksiyonları da oluşmaktadır. Bunları çoğu kısa bir zamanda geçmektedir. İyileşme sürecince çoğu zararlar ve riskler geçmektedir.

Tüp Mide Ameliyatının Zararları

  • Ameliyat sonrası belli başlı risklerin dışında ölüm ile sonuçlanma durumları da bulunmaktadır.
  • Çok fazla sayıda vitamin eksikliği görülmektedir.
  • Ameliyat sonra ciddi derecede iç kanama geçirebilmektedirler.

Tüp mide ameliyatına karar verdiğiniz zaman çok fazla bir şekilde araştırma yapmanız gerekmektedir. Ameliyatı yapacak doktor seçiminiz ve sonrası sizin hayati riskiniz için son derece önemli bir durumdur.

Mide küçültme ameliyatı öncesi vücudunuza yapılacak testler hakkında bilgi verdiğimiz ‘Mide Küçültme Ameliyatı Öncesi Testler‘ adlı yazımızı okuyabilir ve konu ile alakalı yorumlar yazabilirsiniz. Destekleriniz bizim için önemlidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg