Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Estetik Ameliyatları

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Estetik Ameliyatları

Tüp mide yöntemiyle mide küçültme ameliyatları son zamanlarda çok sık yapılmaktadır. Tıbbi bir terim olarak kullanmak gerekirse; sleeve gastrektomi operasyonu, obez hastalar için bir kurtuluş yolu olmaktadır. Mide küçültme ameliyatları; devlet hastanelerinde ücretsiz olmakla beraber, özel hastanelerdeki fiyatları 6 bin ile 30 bin aralığında değişmektedir.

Tüp mide ameliyatı kişinin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi açısından oldukça önemli ve faydalı bir ameliyattır. Buna hiç kuşku yoktur. Fakat bu ameliyattan sonra oluşan sarkmalar, hastaları pek de memnun etmemektedir. Tüp mide ameliyatlarının sayısı arttıkça, sonuçta meydana gelen sarkmalar için yapılan estetik ameliyatlarının sayısı da artmıştır.

 Vücudun Hangi Bölgelerinde Sarkma Olur? Ve Bu Ameliyat Kimler İçin Uygundur?

Mide küçültme ameliyatı sonrasında vücudun belli başlı bazı bölgelerinde sarkmalar olabildiği gibi, her bölgesinde de sarkma oluşabilir. Genellikle karın bölgesinde sarkma olmakla birlikte; göğüs, yüz, boyun, kol ve uyluk bölgelerinde de sorun oluşabilir. Her bölgenin tedavisi kendine has yöntemlerle gerçekleştirilecektir.

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Estetik Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Ameliyattaki riskleri arttıracak şekilde sorunları olmayan, kilo problemi kalmayan hastalara uygulanabilir. Ayrıca; bu ameliyatın yapılabilmesi için hastanın sigara kullanmaması gerekir. Tüp mide ameliyatından sonra sigara kullanımı zaten uygun değildir. Estetik ameliyatlar için de sigara kullanılmaması gerekir. Son olarak da; mide küçültme ameliyatından önce hastalığı olanların, bu hastalıkları kontrol altına alınmışsa, estetik ameliyatına alınabilir diyebiliriz.

Yapılan Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Karın Sarkması: Ameliyat sonrası karın bölgesinde bir deri fazlalığı oluşur. Buna da sarkma denilir. Bu sarkmayı gidermek için de, karın kasları toparlanır.

Göğüs Sarkması: Göğüs sarkması, birçok sebepten ve operasyondan kaynaklanabileceği gibi mide küçültme ameliyatından da kaynaklanabilir. Yani tüp mide operasyonu göğüslerin sarkmasına neden olabilir. Bu nedenle hastaya göğüs dikleştirme ameliyatı yapılır.

Kol Sarkmaları: Yaşlanma da dahil birçok sebepten kolların sarkması mümkün. Tüp mide ameliyatı da buna sebep olabilir. Bu sarkma, kol germe operasyonu ile düzeltilebilir.

Uyluk Sarkması: Tüp mide ameliyatı sonrası uyluk bölgesinde sarkmalarla sık karşılaşılır. Bu sarkmaları düzeltebilmek adına da uyluk germe ameliyatı yapılır.

Mide küçültme ameliyatları ve yemek tariflerinden bahsetmiş olduğumuz ‘Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Yemek Tarifleri‘ adlı metni okuyabilir, konuya yorum yapabilirsiniz.

 

 

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Sağlıklı kilo verme yöntemleri ile ilgili paylasımlarda bulunmanızı tavsiye ederim.

  2. Merhaaabaa… 25 kilo gibi bir fazla kilom var ideal kiloma sahip olmak için. Sizce tüp mide ameliyatı gerekli mi? Uyguladığım diyet yada sporlar en fazla 7-8 kilo vermeme yarıyor dahası olmuyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar