Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kilo Alımı

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kilo Alımı

Tüp mide ameliyatı ile günümüzde çok sık karşılaşılmaktadır. Çünkü birçok insanda kilo problemi vardır. Her türlü diyet uygulanıp bir türlü kilo veremeyen insanlar bulunmaktadır. Ameliyatla bunun çok kolay bir şekilde önüne geçilmektedir. Ameliyat aşamasına gelmeden önce yemek alışkanlıkları mutlaka değiştirilmelidir. Tek çare mide küçültme olan kişiler ufak bir operasyon ile mideleri küçültülmesi sağlanmaktadır. Sanıldığı kadar korkulacak bir ameliyat değildir. Küçük delikler ile ameliyat yapılmaktadır. Yani operasyonlara göre değişiklik göstermektedir. Ama iyi bir uzman doktor şart olmaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatından Sonra Tekrar Kilo Alınır Mı?

Mide küçültme sonrası kilo alımı hakkında fikir sahibi olmayı bekleyen birçok insan vardır. Ameliyat oldum istediğimi yiyebilirim diye bir şey yoktur. Çünkü ameliyattan sonra çok dikkat edilmesi gerekiyor. Mide küçültme ameliyatındaki amaç sizin yemeğe karşı ilginizi azaltmaktadır. Yani mide küçüldüğü zaman insanlar sürekli olarak yemek düşünmemektedir. Mide küçülmüşken tekrar yüksek kalorili beslenmenin bir anlamı yoktur. Elbette tekrar kilo almak zor değildir. Hamur işleri ya da yüksek kalorili tüketen insanlar sürekli kilo problemi ile karşı karşıya da kalmaktadır. Arada çok az miktarda tüketilebilir. Ama artık yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Her insan fazla kalorili yiyeceklerden mutlaka uzak durmalıdır. İllaki yemek isteniyorsa da belli zamanlarda yenmelidir. Her gün yenmesi doğru değildir.

Hastanelere Göre Fiyatlarda Değişiklikler Olmaktadır

Mide küçültme ameliyatını özel hastaneler ya da devlet hastaneleri yapmaktadır. Durumu müsait olmayan devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde ameliyat imkânı sağlanmaktadır. Burada önemli olan iyi bir hekimin olmasıdır. Özel hastanelerde fiyatlarda genellikle farklılıklar oluşmaktadır. 6 bin TL de olabilir. Aynı şekilde bu fiyat 30 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu özel hastanelerin de fiyat farkı mutlaka olmaktadır.

Mide küçültme ameliyatını devletin ödeyip ödemediği konusunda bilgi vermiş olduğumuz metnimiz ‘ Mide Küçültme Ameliyatını Devlet Karşılıyor mu‘ adlı metnimizi okuyabilir, konu hakkında bilgilenerek yorumlarınızı yazabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Deri sarkması ameliyatlarının ücreti ne kadar? Devlet karşılıyormu ve ameliyat süreci nasıl..

  2. Sivas’ta yaşıyorum sivasta yada yakın illerde obezite ameliyatı yapan hastaneler yada doktorlar hangileri bilgilendirir misiniz.

  3. Genel kategorisindeki makaleler çok bilgilendirici, benzeri makaleleri merakla beklemekteyim.

  4. 15 kilo vermem gerekiyor, sevgili yazalar ve arkadaşlar tüp mide ameliyatı olmama gerek var mı sizce? ama bir sorunum var diyet ve spor aracılığıyla veremiyorum bu fazla kilolarımı 🙁

  5. Admin Dilek Demirler merhaba, Afyondan sevgiler sizlere.. Buradaki tüp mide ameliyatı yapan hastaneler ve doktorlar neler? 🙁

  6. 15 kilo vermem gerekiyor, sevgili yazalar ve arkadaşlar tüp mide ameliyatı olmama gerek var mı sizce? ama bir sorunum var diyet ve spor aracılığıyla veremiyorum bu fazla kilolarımı 🙁

  7. Selam ben Sevin Adin , Edirne de yaşıyorum. Tüp mide ameliyatı sonrasında 48 kilo verdim, obezite ile başı dertte olan ve tüp mide ameliyatı olmayı düşünen hastalara ameliyat olmalarını öneririm.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar