Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 80.632

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kilo Alımı

Anasayfa
OBEZİTE CERRAHİSİ Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kilo Alımı

Tüp mide ameliyatı ile günümüzde çok sık karşılaşılmaktadır. Çünkü birçok insanda kilo problemi vardır. Her türlü diyet uygulanıp bir türlü kilo veremeyen insanlar bulunmaktadır. Ameliyatla bunun çok kolay bir şekilde önüne geçilmektedir. Ameliyat aşamasına gelmeden önce yemek alışkanlıkları mutlaka değiştirilmelidir. Tek çare mide küçültme olan kişiler ufak bir operasyon ile mideleri küçültülmesi sağlanmaktadır. Sanıldığı kadar korkulacak bir ameliyat değildir. Küçük delikler ile ameliyat yapılmaktadır. Yani operasyonlara göre değişiklik göstermektedir. Ama iyi bir uzman doktor şart olmaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatından Sonra Tekrar Kilo Alınır Mı?

Mide küçültme sonrası kilo alımı hakkında fikir sahibi olmayı bekleyen birçok insan vardır. Ameliyat oldum istediğimi yiyebilirim diye bir şey yoktur. Çünkü ameliyattan sonra çok dikkat edilmesi gerekiyor. Mide küçültme ameliyatındaki amaç sizin yemeğe karşı ilginizi azaltmaktadır. Yani mide küçüldüğü zaman insanlar sürekli olarak yemek düşünmemektedir. Mide küçülmüşken tekrar yüksek kalorili beslenmenin bir anlamı yoktur. Elbette tekrar kilo almak zor değildir. Hamur işleri ya da yüksek kalorili tüketen insanlar sürekli kilo problemi ile karşı karşıya da kalmaktadır. Arada çok az miktarda tüketilebilir. Ama artık yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Her insan fazla kalorili yiyeceklerden mutlaka uzak durmalıdır. İllaki yemek isteniyorsa da belli zamanlarda yenmelidir. Her gün yenmesi doğru değildir.Hastanelere Göre Fiyatlarda Değişiklikler Olmaktadır

Mide küçültme ameliyatını özel hastaneler ya da devlet hastaneleri yapmaktadır. Durumu müsait olmayan devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde ameliyat imkânı sağlanmaktadır. Burada önemli olan iyi bir hekimin olmasıdır. Özel hastanelerde fiyatlarda genellikle farklılıklar oluşmaktadır. 6 bin TL de olabilir. Aynı şekilde bu fiyat 30 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu özel hastanelerin de fiyat farkı mutlaka olmaktadır.

Mide küçültme ameliyatını devletin ödeyip ödemediği konusunda bilgi vermiş olduğumuz metnimiz ‘ Mide Küçültme Ameliyatını Devlet Karşılıyor mu‘ adlı metnimizi okuyabilir, konu hakkında bilgilenerek yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg