Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Yemek Tarifleri

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Yemek Tarifleri

Artık insanlar kiloya karşı savaş açmış durumdadır. Genellikle sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen kişiler kendilerini spora adamaktadır. Spor yapan insanların yeme şekilleri çok farklıdır. Tamamen sağlıklı besinler vücuda alınmaktadır. Bunun dışına çıkılmamaktadır. Zaten insan bir süre sonra zararlı gıdaları kabul etmemektedir. Bu dönemde alışma süreci çok önemli olmaktadır. Mide küçültme ameliyatı sonrası yemek tarifleri çok önemlidir. Aksi halde ameliyatın bir önemi de kalmamaktadır. Yani ameliyat olup da ertesi gün istenilen kiloya kesinlikle inilmez. Zaten bir hafta da ya da bir günde aşırı kilo kaybı insanın sağlığını da tamamen bozmaktadır.

Yemek Tariflerinde Fazla Kaloriye Yer Yoktur

Ameliyat sonrası çok sabır gerektiren bir süreç olmaktadır. İnsanlar doktorlarının diyet listesine çok iyi bir şekilde odaklanmalıdır. Ancak bu durumda kilo verilmeye başlanmaktadır. Mide ameliyatı belli kiloya ulaşan insanlar için yapılmaktadır. Yani belli kilonun üstünde değil ise bu kişiye ancak diyet uygulanmaktadır. Ameliyat sürecinde ve sonrasında kendimizi disiplin etmeliyiz. Bu süreç bizim sabrımızı ölçmektedir. Yemek tariflerinde kesinlikle kalorisi çok yüksek olan gıdalara yer verilmemektedir. Hiç bir şey kesinlikle yasaklanmamaktadır. Bir miktar yenmektedir. Fakat tadımlıktır. Kesinlikle doyumluk olarak düşünülmemelidir.

Sadece Ameliyat Değil Kişi De Azimde Olmalıdır

Tüp mide ameliyatını her insan farklı yönlere çekmemelidir. Bazı kişiler ameliyata çok güvenmektedir. Yani yenilen içilen hiçbir şeye dikkat edilmemektedir. Çünkü ameliyatın var olduğu bilinmektedir. Ameliyatta sonuçta insanı bir gün içinde zayıflatmamaktadır. Bunun içinde bireylerde mutlaka sabır olmalıdır. Azim ve sabır ile bir yola çıkılmalıdır. Eğer bunlardan bir tanesi bile yok ise yol da kalmanız olağandır. Hastane seçiminizi de kendiniz yapmalısınız. Ortalama olarak bir fiyat yoktur. Fakat 30,000 TL’ye ameliyat vardır. Ücretsiz olarak ise devlete yönelmeniz size daha iyi destek olacaktır.

Mide küçültme ameliyatları sonrasında tercih edebileceğiniz yemek listeleri hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘ Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Yemek Listesi‘ adlı metinimizi okuyabilir, konuyla alakalı fikirlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

 

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Merhaba 🙂 ben tüp mide ameliyatı olalı bugün tam 2 yıl oldu, 156 kilo ile başladığım bu macera da şu an 83 kiloyum, kilo vermeye hala özen gösteriyorum. Sporum ve beslenmem düzene girdi. Artık hayat benim için bambaşka! 🙂 🙂

  2. Tüp mide ameliyatı sonrasında deri sarkmaları için yapılan cerrahi işlemlerin, ücretleri ne kadar?

  3. ben Telli Aslan , Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Yemek Tarifleri başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Dilek Demirler , teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar