Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 52.939

Mide Küçültme Ameliyatı ve Obezite

Anasayfa
HABER Mide Küçültme Ameliyatı ve Obezite

Mide Küçültme Ameliyatı ve Obezite

Herkes zayıf ve kusursuz bir bedene sahip olmak ister. Bunun için diyet ve sporla vakit harcarlar. Ayrıca giyilen giysilerin şık olmasını ve kendileri mutlu hissetmek isterler. Bayanlar ve erkekler için kusursuz bir fiziğe sahip olmak bir öncelik olmaktadır. Fakat günümüzde ve ülkemizde gittikçe yayılan kilo ve obezite tehlikesi bulunmaktadır.

mide-kucultme-ameliyati-ve-obezite

Çalışan veya ev hanımı genç nüfustan yetişkinlere ve özellikle çocuklar da kilo ve obezite riski yaygınlaşmaktadır. Özellikle yapılan sporlar zorla uyulmaya çalışan yanlış veya diyetisyenden verilen diyet listeleri kilolu insanlar için bir eziyet olmakla birlikte özellikle obezite riski taşıyanlar için maalesef kesin çözüm olmamaktadır. Bu riskin giderek yaygınlaşmasında iş hayatının getirdiği hazır yiyecekler ile beslenme ve çocukların fast food beslenmeye alışması günlük hayattaki teknolojin gelişmesiyle insanların her şeyi bilgisayar başında yapması ve vaktinin çoğunu oturarak geçirmesi, uyku düzensizliği kalıtımsal nedenler gibi bir çok sebep kiloyu tetiklemektedir.mide-kucultme-ameliyati-ve-obezite

Diyet ve sporun çözemediği bazı insanlar için tıp başka seçenekler sunmaktadır. Mide küçültme ameliyatı bunlardan biridir. Bazen riskli olduğu söylense de ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaktadır. Özellikle obezite riski yüksek kişiler tarafından tercih edilen bu ameliyat devlet ve özel fark etmeksizin tüm doktorlar ve hastaneler tarafından yapılmaktadır.

Mide küçültme ameliyatının öncesi ve sonrası uzun bir süreç içermektedir. Öncelikle yapılan testler ve tahliller ile sağlık sorunu olup olmadığı veya bu ameliyata uygun olup olmadığı araştırılmaktadır. Özellikle 18 yaş altı ve 65 yaş üzeri insanlar için uygun olmamaktadır. Ve kalp veya ciğer şeker ve tansiyon gibi rahatsızlıkları olmayanlar uygundur. Özellikle obezite teşhisi konulan hastalar da ve aşırı kiloya sahip olan hastalara uygulanmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan  Göbek Yağları Neden Oluşur? başlıklı makalemizde Göbek Yağlarını Önlemek için Yapılması Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg