Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 125.254

Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Anasayfa
OBEZİTE CERRAHİSİ Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Çağımızın hastalığı olan Obezite hastalığı hayatımızı daha da çıkılmaz hale getirmektedir. Zamanın değişmesi ve her gün yenisinin ortaya çıktığı hazır gıdalar ve fastfood ürünler bizler daha fazla kilo almaya yönlendirmektedir. Her gün daha fazlası alınan kilolar artık sağlık acısında da sosyal acıdan da insanların korkulu rüyası olmaya başlamıştır. Fazla kiloları yüzünden psikolojisi bozulanlar veya daha ciddi sağlık sorunları olan kişiler mevcuttur. Sağlıklı yaşa ve sporla yaşam konusunda karşımıza çıkabilecek olan son zamanlarda oldukça ön planda olan tüp mide küçültme ameliyatları gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamıştır.

boy-kilo-orantisi-nedir-boyuma-gore-uygun-agirlikta-miyim-4

 

Mide Küçültme AmeliyatlarıGün geçtikçe yaygınlaşan ve bu yaygınlaşan ve bu akıma katılan herkesim mutlu sonla bitmiş birer hikâyedir mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler hem özel hastane hem de devlet hastaneleri mevcuttur. Devlet hastanesinde bu işlemin yapılabilmesi için VKİ=40kg/m2 ya da VKİ=35-40 / m2 üzerinde olan hastalara uygulanırken özel hastanelerde bu oran daha düşük olmaktadır. Devlet hastaneleri tarafından yapılan ameliyatları ücretsiz yapılırken özel hastanelerde 6 ila 30 bin TL arasında değişmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Aşamaları
İlk aşama olan hastayı ameliyata hazırlamak ve hangi tür bir ameliyat istediğini açıklaması gerekmektedir bu aşamada önüne çıkan 4 seçenek bulunmaktadır bunlar;

  • Ayarlanabilir mide bandı
  • Tüp mide
  • Mide katlama
  • Mide balonu

Bu dört ameliyat türünden birini seçebilirler fakat en çok tercih edilen ve uygulanan ameliyat ise tüp mide ameliyatıdır. Bu yöntemin yapım aşaması ise; özel mide zımbaları ile midenin zımbalanmasıdır. İştahı azaltan ve mideyi daraltan bu yöntemin en belirgin özelliği ise daha sonradan farklı ameliyat türlerinde denene bilmektedir. Hayatınızı daha sağlıklı hale getirmek sizin elinizde bulunmaktadır.

Yüksek beden hanımlar için kıyafet önerilerinden bahsetmiş olduğumuz ‘ İnce Gösteren Kıyafet Hileleri‘ adlı metni okuyabilir, yorumlarınızla bize destek olabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg